Открийте организирани тренировки по вид спорт близо до Вас
Новини
01.07.2022 г.
В периода 28.06.2022 – 01.07.2022, в Лисабон, Португалия се проведе международна среща по проект SONKEI, в която взеха участие 8 партньорски организации от 8 Европейски държави –България, Босна и Херцеговина, Италия, Португалия, Румъния, Словения, Турция и Хърватия. По време на срещата партньорите имаха възможността да се запознаят с дейностите и съоръженията на Ginásio Clube Português: GCP (Португалски спортен клуб), обсъдиха дейностите по проекта до момента, предстоящата финална конференция в Истанбул и работиха по създаването на практическия образователен инструмент за деца и младежи за повишаване на осведомеността относно насилието в спорта. В срещата, от страна на Асоциация за развитие на българския спорт, взеха участие Емилия Цанова, Диян Атанасов и Сюлейман Сюлейман.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
24.06.2022 г.
Хората с интелектуални затруднения все още са обект на дискриминация, а правилното им включване в обществото е затруднено. Спортът е един от най-мощните инструменти, които подкрепят процеса на включване на споменатата целева група и ѝ предоставят възможност да се чувства приета. Проект Sport, Motivation, Inclusion, Leadership, Engagement – #SMILE (Спорт, Мотивация, Включване, Лидерство, Ангажираност) има за цел да анализира връзката между спорта и включването, по иновативен и различен начин – като предостави възможност за участие в международни спортни дейности на хората с интелектуални затруднения. На 24 юни се проведе първата среща по проекта, в онлайн среда, която събра партньорите и им даде възможност заедно да прегледат и планират всички дейности по проекта.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
23.06.2022 г.
На 23 юни всяка година празнуваме Олимпийски ден и ценностите на олимпийското движение оживяват. Международният олимпийски ден се чества с Решение на Международния олимпийски комитет (МОК) от януари 1948 г. За отбелязване на празника бяха организирани отворени тренировки на спортовете, включени в един от най-значимите за олимпийското движение спортове – модерният петобой. По време на събитието, организирано от Асоциация за развитие на българския спорт, Факултет Спорт – Национална спортна академия „Васил Левски“ и Българска федерация по модерен петобой, стотици деца и подрастващи имаха възможност да опитат на практика спорта, въведен от създателя на модерните олимпийски игри Пиер дьо Кубертен. Целта му е била да събере в общ спорт всички умения, които е трябвало да притежава идеалният кавалерист от ХІХ век – да бяга, да плува, да язди, да стреля и да се дуелира. Децата бяха посрещнати и приветствани от проф. Красимир Петков, декан на Факултет Спорт и Камелия Александрова, председател на Българска федерация по модерен петобой, студенти и треньори преминали курс на обучение „EHPARP“, които ги насърчиха да прилагат в живота си олимпийските ценности: приятелство, уважение, достойнство, равенство, решителност, вдъхновение и кураж.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
22.06.2022 г.
В периода 14/06 – 22/06/2022 г. във ВУСБ Несебър се проведе адаптиран лагер за водни спортове, на който присъстваха младежи с интелектуални затруднения, а дейностите ръководеха преподаватели от четирите сектора на Катедра „Водни спортове“ в НСА „Васил Левски“.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
20.06.2022 г.
В периода 12.06.2022 – 20.06.2022 в Сасари, Италия, се проведе младежка мобилност по проект „We Shan’t TolerHate“ (WSTH) (Ние Няма да Толерираме Омраза) - стратегическо партньорство с продължителност 24 месеца, фокусирано върху насърчаването на младежкото доброволчество като инструмент за противопоставяне на дискриминацията срещу мигранти и бежанци сред младежките категории и в рамките на обществата домакини като цяло. Нарастването на нетолерантността, стереотипите и дискриминацията спрямо мигранти и бежанци представлява една от най-ярките реалности, които влияят върху политическия дебат и гражданското общество, особено в европейските политики, най-чувствително засегнати от масовите мигрантски и бежански потоци от Африка и региона на Близкия Изток. Евростат определя 164.300 души, които са извън броя на гражданите на ЕС, които са поискали убежище в ЕС-28 през третото тримесечие на 2017 г. В срещата взеха участие младежи от всяка страна партньор – България, Италия и Румъния, както и участници с мигрантски произход от Азербайджан, Киргистан, Пакистан и Русия.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
19.06.2022 г.
В периода 16-19 юни 2022г. в Сараево, Босна и Херцеговина се проведе среща за обмяна на опит по проект #SafeSPORTevent, която събра партньорите от Босна и Херцеговина, България, Гърция и Турция, за да финализират проектните резултати. По време на мобилността, консорциумът проведе и ползотворни срещи с местните заинтересовани страни от Босненски Олимпийски Комитет, агенция по сигурност SWORD и практическо посещение на Европейско първенство по баскетбол на колички, провеждащо се в града. По време на срещите бяха тествани създадените в рамките на проекта протоколи за сигурност и бе обсъдено потенциалното развитие на взаимното сътрудничество по темата в бъдеще. В срещите от страна на България взеха участие представители на Асоциация за развитие на българския спорт и Софийски форум за сигурност – партньори в инициативата.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
16.06.2022 г.
В периода 13-16 юни, в Льовен, Белгия се проведе международна конференция Play’In Together, посветена на включващата сила на спорта. Проект Play’In Together се базира на иновативен метод на преподаване, разработен от PLAY International: Playdagogy. Той има за цел да използва спортните игри като образователна среда, за да третира по друг начин чувствителни теми. Тя позволява на децата да се учат и да растат, докато играят и се забавляват. Заключителното събитие обедини всички европейски партньори, участвали в проекта, както и спортни специалисти от цяла Европа. В конференцията взе участие и Йоанна Дочевска – председател на Асоциация за развитие на българския спорт, която представи част от методиката в аспекта: Спорт отвъд уврежданията.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
16.06.2022 г.
На 16 юни 2022, в Национална спортна академия „Васил Левски“ се проведе иновативно по рода си обучение за физическа активност при остеопороза, което събра 35 спортни специалисти, които след настоящото събитие ще имат възможност да стартират програми за лица, диагностицирани с остеопороза. Имайки предвид нуждите за насърчаване на пациенти с риск или страдащи от остеопороза да упражняват физическа активност, както и да се обучават спортни и здравни специалисти за това как да ги насърчават, проект HAPPY BONES има за основна цел разработване и насърчаване на иновативен протокол за упражнения за остеопороза за остеопенични/остеопоротични, обездвижени лица на възраст 50-65 години, за да ги включат в умерени упражнения и като следствие, да повишат качеството им на живот (във физиологичен и психологически план). В периода октомври 2021 – април 2022 в София се проведе пилотна програма, в която взеха участие 24 дами, като програмата даде възможност да се тества на практика протокол, който да осигури качествена физическа активност на посочената целева група.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
14.06.2022 г.
Проект Eco-friendly Sports има за цел да даде възможност на младите хора да бъдат осведомени по теми за устойчивост и опазване на природата, за да станат активни граждани, промотиращи тези проблеми в своя живот чрез създаване на ценни взаимодействия със спортния сектор. Дейностите имат за цел да канализират енергията на младите хора за популяризиране на концепцията за спорт, екология, благополучие и подобряваща здраветофизическа активност. Целта на проекта е да насърчава спорта и физическата активност, които не само допринасят за по-добро здраве, но имат и положително въздействие върху околната среда (2 в 1).
ВИЖ ПОВЕЧЕ
14.06.2022 г.
В периода 13-14 юни 2022, в Палермо, Италия, се проведе международна среща по проект ONE GOAL, в която взеха участие треньори и експерти от 5 партньорски организации - България, Унгария, Литва, Уругвай и домакините от Италия. В срещата от името на Асоциация за развитие на българския спорт, партньор в проекта, взеха участие Корнелия Найденова, Златка Габерова и Диян Атанасов.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
11.06.2022 г.
В периода 08-11 юни 2022, в Атина, Гърция се проведе първата присъствена среща по проект „WOMEN’S HURDLES“, който има за цел да разработи и приложи иновативни практики, свързани с насърчаване на физическата активност на жените, особено на тези, които са в динамична семейна и работна среда. Проектът се стреми да подкрепя стратегическите политики на Европейския съюз в областта на социалното включване и равните възможности на жените, в основата на което стоят физическата активност и здравословния начин на живот. Времетраенето на проекта е 24 месеца, като в него участват шест партньорски организации от пет Европейски държави - България, Гърция, Италия, Литва и Румъния, като до момента бяха проведени изследователски и онлайн дейности. До края на проекта предстоят международно и национално обучение на спортни специалисти, в рамките на които да се поставят основите на целенасочени дейности относно включването на представителки на нежния пол в спортни дейности.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
09.06.2022 г.
В първите дни на юни 2022 г., в Боровец, България, Асоциация за развитие на българския спорт проведе обучителен курс по проект „Re(IN)novating Marketing Strategy Across Semi-professional Female Teams” (RINMSASFT)“, в които взеха участие спортни специалисти и спортни администратори. В обучението бяха представени резултатите постигнати до сега в проекта, бяха презентирани обучителните модули и редица практически задачи от сферата на маркетинга, комуникацията, финансовите стратегии и добри практики за устойчивост и финансиране в сферата на спорта, платформи и стратегии за набиране на средства, управление на спортни събития, мениджмънт, дигитални умения нужни на спортните специалисти и администратори в динамично развиващият се 21 век. Бяха обсъдени и теми фокусирани върху нуждите необходими за засилване на компетенциите на мениджърите на полу-професионални женски спортни отбори, чрез процес на повишаване на уменията, знанията и компетенциите свързани с маркетингови, комуникационни и рекламни стратегии.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
08.06.2022 г.
На 08 юни 2022, в Боровец, България, Асоциация за развитие на българският спорт с помощта на катедра „Тежка атлетика, бокс, фехтовка и спорт за всички“, към Национална Спортна Академия „Васил Левски“ проведе обучение в рамките на проект „ENDURANCE“, който се изпълнява в партньорство с осем партньори от седем държави (Белгия, България, Хърватия, Финландия, Италия, Словакия и Испания). По време на обучението бяха дискутирани и обсъдени теми като управление, администриране и отчитане на проекти, насоки и практически препоръки към работата на онлайн интерактивна платформата за обучение „ENDURANCE“, практически задачи и форми на създаване и администриране на бизнес проекти.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
08.06.2022 г.
На 08 юни 2022, в Боровец, България, Асоциация за развитие на българският спорт с подкрепата на катедра „Тежка атлетика, бокс, фехтовка и спорт за всички“, към Национална Спортна Академия „Васил Левски“ проведе обучение в рамките на проект „ORIENT - Young explorers re-discover local communities through orienteering“, който се изпълнява в партньорство с 5 европейски държави и една от Западни Балкани: Италия, България, Гърция, Кипър, Австрия и Босна и Херцеговина. Проекта има за цел да подобри социалното включване и информацията за местните реалности в различните страни, като същевременно насърчава чувството за свобода и положителна промяна на местно ниво, като насърчава участието на младите хора в дейности на открито, базирани на ориентиране и цели да разгледа приоритета „насърчаване на социалното включване и равните възможности в спорта“, като ще разработи набор от иновативни обучителни резултати.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
08.06.2022 г.
В периода 05-08 юни 2022, в Палермо, Италия среща по проект #Train4Inclusive, която събра партньорите от България, Хърватия, Италия, Словения и Испания. #Train4Inclusive има за цел да разработи методология и инструменти, които треньори по вид спорт и ръководители на спортни дейности за хора с увреждания ще могат да използват, за да наблюдават напредъка на техните физически, когнитивни и социални умения. В рамките на проекта е разработен наръчник за треньори по вид спорт, а в международната среща взеха участие българските експерти Ивелина Димитрова и Велина Тонева.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
07.06.2022 г.
На 07 юни 2022, в Боровец, България, Асоциация за развитие на българският спорт с подкрепата на катедра „Тежка атлетика, бокс, фехтовка и спорт за всички“, към Национална Спортна Академия „Васил Левски“ проведе обучение в рамките на проект „SONKEI – уважение в спорта, уважение в живота“, който се изпълнява в партньорство с 8 партньорски организации от 8 Европейски държави –България, Босна и Херцеговина, Италия, Португалия, Румъния, Словения, Турция и Хърватия. По време на обучението бяха дискутирани и обсъдени добри практики и методи за справяне с расизма и насилието в спорта и различни методологии и практически образователни инструменти за деца и младежи за повишаване на осведомеността относно насилието в спорта и промоция на ценностите на ЕС за уважение, смелост, равенство между половете и приобщаване.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
04.06.2022 г.
В периода 02-04 юни 2022 в Солун, Гърция се проведе международна конференция за параспорт, която имаше за цел да обсъди предизвикателствата в двойната кариера на спортисти с физически увреждания в Европа. Срещата събра специалисти в сферата на адаптираната физическа активност и спорт, параатлети, както и представители на Европейски, Шведски, Гръцки, Сръбски и Хърватски Паралимпийски Комитети. Международното събитие се проведе в рамките на проект проект PARAdig /Dual-Track Careers for Para-Athletes/ В рамките на инициативата бе създадена и онлайн платформа, която да спомогне за професионалното развитие, поставяща основите на бизнес и предприемачески умения, адаптирани към нуждите на лицата с физически предизвикателства, с цел да им осигури пълноценно личностно и професионално развитие. България работи активно в рамките на инициативата в сътрудничество между Национална спортна академия „Васил Левски“ и Асоциация за развитие на българския спорт, която беше представена на конференцията от Йоанна Дочевска (председател на АРБС), доц. Стефка Джобова, др., и Ивелина Кирилова, др., световнопризнати експерти в теорията и практиката на адаптираните спортове. В рамките на посещението в Солун, бе организирано и представяне на магистърската програма „Адаптиран спорт и приобщаващо образование“ на НСА „Васил Левски“.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
31.05.2022 г.
В периода 29 – 31 май 2022, в Милано, Италия, се проведе първа среща в рамките на инициативата EntrepreNEETs, която събра националните координатори от България, Германия, Италия и Словакия, като представляващ Асоциация за развитие на българския спорт беше Йоанна Дочевска – председател на УС на АРБС. EntrepreNEETs е стратегическо партньорство в областта на младежта, което има за цел да даде възможност на младите жени NEETs (лица, които се намират извън системите на заетост, образование или обучение), като им предостави предприемачески умения в областта на социалното предприемачество, междукултурната комуникация, управлението на проекти и ИКТ (информационни и комуникационни технологии).
ВИЖ ПОВЕЧЕ
30.05.2022 г.
На 20ти и 30ти май 2022, в София с помощта на сектор „Адаптирана физическа активност и спорт“, към Национална Спортна Академия „Васил Левски“ се проведоха популяризиращи събития в рамките на проект PARAdig /Dual-Track Careers for Para-Athletes/, който се изпълнява в партньорство от организации с богат опит в сферата на адаптираните спортове, сред които Европейски Паралимпийски Комитет, Министерство на спорта – Швеция, Хърватски Паралимпийски Комитет.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
30.05.2022 г.
Софийска Света Митрополия - Кюстендилска духовна околия с подкрепата на Община Кюстендил, Регионално управление на образованието-Кюстендил, Регионална библиотека „Емануил Попдимитров – Кюстендил“, Неделно училище при храм „Рождество Христово“, София, Неделно училище при храм „Св. Мчца Параскева“, София, Асоциация на българите боледуващи от алергични и белодробни заболявания, Асоциацията за развитие на българския спорт (АРБС) и Театрална компания „Празното Пространство“ организираха ПРАЗНИК НА ПРАВОСЛАВНИЯ ДУХ И ТРАДИЦИИ.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
20.05.2022 г.
В периода 15.05-20.05.2022г. в Мексико сити и в гр. Куаутла, Мексико се проведоха дейности в рамките на Международен семинар за съвместен обмен на опит в резултат на проведените до момента дейности в рамките на проект “Working to Approach Youth Workers as Agents of a Response to Disability” (WAYWARD).
ВИЖ ПОВЕЧЕ
19.05.2022 г.
На 19 май 2022г. се проведе онлайн среща по проект EHPARP. По време на срещата бяха обсъдени изпълнените и предстоящите дейности по проекта, готовите материали и обучителната платформа на проекта. В срещата, от страна на Асоциация за развитие на българския спорт, взеха участие Диян Атанасов и Емилия Цанова.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
18.05.2022 г.
На 18 май 2022г. се проведе онлайн среща по проект PROPELLERS. По време на срещата, партньори от 6 европейски държави – България, Италия, Полша, Гърция, Хърватия и Испания обсъдиха изпълнените и предстоящите дейности по проекта. От страна на Асоциация за развитие на българския спорт, участие взеха Диян Атанасов и Емилия Цанова.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
17.05.2022 г.
На 16 и 17 май, 2022г. се проведе международна онлайн среща по проект EWA – Empowering Women Athletes: Tackling Feminine Abuse, Violence and Discrimination in EU Sports Clubs (Овластяване на жените спортисти: борба с насилието над жени и насилието и дискриминацията в спортните клубове в ЕС). По време на срещата бяха обсъдени изпълнените и предстоящите дейности по проекта, готовите обучителни материали и провеждането на обучителен курс за ролята на спортните професионалисти в борбата с насилието и дискриминацията срещу жените в спорта. В срещата, от страна на Асоциация за развитие на българския спорт, взеха участие Диян Атанасов и Емилия Цанова.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
13.05.2022 г.
- ТЕМА НА ОНЛАЙН ОБУЧЕНИЕТО:
• Изграждане на предприемачески капацитет в спорта
ВИЖ ПОВЕЧЕ
13.05.2022 г.
- ТЕМА НА ОНЛАЙН ОБУЧЕНИЕТО:
• Поставяне на основите на бизнес и предприемачески умения, адаптирани към нуждите на лицата с физически предизвикателства, с цел да се осигури пълноценно личностно и професионално развитие.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
13.05.2022 г.
Проект BOOST – Boosting Outstanding Omnicompetent Successful Talents е 24 месечно стратегическо партньорство, съ-финансирано по програма Еразъм+ на Европейския съюз, което има за цел да създаде нови възможности за обучение и личностно развитие за младите хора в Европа, като предостави интерактивни образователни формати и методи, базирани на развитието на трансверсални умения.
ВИЖ ПОВЕЧЕ