Открийте организирани тренировки по вид спорт близо до Вас
Новини
06.11.2019 г.
В периода 4-7 ноември 2019, в Самоков, България се проведе семинар на Асоциацията на балканските атлетически федерации "Жени лидерки в атлетиката", който има за цел да овласти и мотивира все повече жени да заемат лидерски позиции в спорта. Събитието беше открито от Добромир Карамаринов, председател на АБАФ и на БФ Лека атлетика, Първи вицепрезидент на Европейската атлетика, член на съвета на Международната федерация по лека атлетика.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
06.11.2019 г.
Днес 06.11.2019, „Асоциация за развитие на българския спорт“, съвместно с волейболен клуб „Ахил“ организира спортно събитие по проект „Building healthy Communities, changing opportunities“, по време на което атлети и треньори на клуба имаха възможност да се запознаят с методологията за неформално обучение „Обучение чрез спорт“. Методологията „Обучение чрез спорт“ е официален обучителен ресурс, публикуван в ресурсните центрове на Европейската комисия „Салто“ и е представяна многократно пред Съвета на Европа. Този образователен инструмент се използва в редица европейски държави, като има за цел да пребори редица проблеми в обществото като липса на комуникация, основни човешки права и свободи, ограничаване на дивиантни поведения като агресия и насилие, засилване на екипността и чувството на обществена принадлежност. С оглед на огромните възможности на методологията за личностно развитие, което рефлектира и върху желанието на деца и младежи да посещават спортни занимания, спортните специалисти изразиха положителната си настройка да ползват елементи от нея в тренировките, които провеждат.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
06.11.2019 г.
- Локация и период:
Поморие, България, 32 сесии стартиращи от януари 2020
- Локация:
Поморие, Спортна зала “Иван Вазов”
- Капацитет:
15-18 души
- Такса:
Безплатно!
- Информация за проекта:
https://www.bulsport.bg/dance_with_health.html
ВИЖ ПОВЕЧЕ
06.11.2019 г.
Проект „МОСТ - Мобилност на персонал Mobility of staff MOST” беше реализиран през 2018 година и в резултат на финална оценка на качеството на реализираните дейности в рамките на проекта, Главна дирекция „Образование, Младеж, Спорт и Култура“ уведоми, че проект МОСТ е избран за Добра практика от експерти на Главната дирекция. „Добри практики“ са приключили проекти, които биват отличени заради тяхното въздействие, подпомагане на създаването на политики, иновативни резултати и/или креативен подход и могат да служат за вдъхновение на други организации се казва още в писмото на Европейската комисия. Селекцията на проектите е извършена възоснова на строги критерии и взимайки предвид тяхното качество, релевантност и резултати.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
05.11.2019 г.
- Финално издание по проект (Re)Play for Inclusion: https://www.dropbox.com/s/ezaa4ojntmy8thd/Booklet%20-%20%28Re%29%20Play%20for%20Inclusion.pdf?dl=0
ВИЖ ПОВЕЧЕ
05.11.2019 г.
- ТАНЦОВА ТЕРАПИЯ за жени с рак на гърдата
- ГРАФИК:
* СЪБОТА 09.30 - 10.30
* НЕДЕЛЯ 09.30 - 10.30
📌Танцовата терапия в момента набира участници и стартира на 30.11.2019г.!!!
📌Всички тренировки са на цена от 5 лв.
📌Залата, където се провеждат тренировките се намира в ЧИТАЛИЩЕ Елин Пелин в кв. Трошево
📞Телефон за връзка и записване 0878811873
ВИЖ ПОВЕЧЕ
04.11.2019 г.
- Кога:
06.07.2020 – 15.07.2020
- Къде:
South Downs, Великобритания
- Кой:
5 младежи на възраст 18 - 30 години + 1 лидер на възраст над 18 години от всяка държава (Алжир, България, Кипър, Гърция, Испания Турция и Великобритания)
- Предварителна среща:
16/04 - 19/04/2020 - 1 участник + 1 лидер.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
03.11.2019 г.
- Physical activity in women in menopause: a collaborative partnership for active lifestyles for the prevention and treatment of osteoporosis / HAPPY BONES.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
02.11.2019 г.
- Кога:
12.12.2019 – 19.12.2019
- Къде:
Сасари, Сардиния, Италия
- Кой:
5 младежки работници, треньори по вид спорт и обучители от всяка държава
ВИЖ ПОВЕЧЕ
01.11.2019 г.
Проект Let’s include /Leveraging Education Through Sport for INnovative Changes Leading to Unification of Disability and Education - Let's Include/ е малко съвместно партньорство в областта на спорта, целящо да насърчи социалното включване и равните възможности на хората с увреждания. Целта на проекта, по-специално, е да покаже таланти и да предизвика стереотипите за хората с увреждания в различни контексти, най-вече извън спортните организации, като училища, неправителствени организации и местни общности.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
30.10.2019 г.
В периода 28.10.-30.10.2019 в гр. Самобор, Хърватска се проведе втора среща по проект Active Break. В срещата участие взеха Калинка Гударовска - Член на УС на АРБС и Никола Гударовски - част от екипа на асоциацията.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
30.10.2019 г.
В периода 27-30 октомври 2019, в Будапеща (Европейска столица на спорта през 2019г) се проведе първа среща по проект Спорт.Младеж.Включване (Sport.Youth.Inclusion/S-Y-IN), който ще бъде реализиран в три сектора: спорт, образование и младежка работа. В срещата взеха участие Йоанна Дочевска, Стефка Джобова и Каролина Зографова, представители на партньорската организация от България (Асоциация за развитие на българския спорт). Спортът има централна социална роля в съвременното общество. Спортът е състезание, но също така е и поле за изучаване на социални умения. Спортът може да бъде инструмент за положителни социални промени, но може да бъде и опасен инструмент за социална и политическа манипулация. Затова трябва да насочим вниманието на гражданите към положителния социален потенциал на спорта. Както в Бялата книга на ЕС за спорта, спортът има много силна социална роля, чрез която във формалното и неформалното образование той укрепва човешкия капитал на Европа. Ценностите, предавани чрез спорта, помагат за развитието на знания, мотивация, умения и готовност за лични усилия. Времето, прекарано в спортни дейности, води до значителни и обозрими ползи за здравето и образованието.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
29.10.2019 г.
На 29 октомври 2019г., в София, България се проведе кратък обучителен курс „Reflection Workshop - EGPIS2“ по проект „EGPIS2 - Еncouraging Girls Participation In Sport“. Обучението беше проведено от Асоциация за развитие на българския спорт и в него взеха участие спортни педагози и треньори, които обсъдиха и анализираха пречките и предизвикателствата, които ограничават достъпа на жените и по специално на момичета между 11-17 години да участват в спортни занимания.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
29.10.2019 г.
Според резултатите от последното проучване на Евробарометър за спорта и физическата активност почти половината от анкетираните (46%) никога не правят упражнения или спортуват, а броят на европейците, които никога не правят упражнения или спортуват, се е увеличил от 42% на 46% и това е продължение на постепенна тенденция от 2009 г. Северна Европа е по-активна физически от Южна и Източна. По-специално Австрия 40%, България 68%, Италия 62% и Хърватия 56%. 15% от европейците изобщо не ходят по 10 минути наведнъж в седмичен период, а 12% седят повече от 8,5 часа на ден. Походът е физическа активност, увеличаваща участието във физически упражнения по няколко причини: може да се прави през цялата година, не изисква специални умения, съоръжения или скъпо оборудване, има ползи за здравето и нисък риск от нараняване, а самото ходене е физическа активност, която да започнете и поддържате като минало на физически активен начин на живот. Походът предлага много ползи за здравето като контролира затлъстяването, дава кардио тренировка (по-силна тренировка чрез използване на туристически щеки) или сърдечно-съдова дейност, които увеличават сърдечната честота и ускоряват дишането чрез вдишване на чист въздух, излетът по неравен терен тренира мускулите, като същевременно подобрява баланса и стабилността и увеличава количеството енергия, която тялото ви използва с 28% в сравнение с ходенето по равна земя, 90-минутен походи сред природата има драматичен ефект върху мозъка и начина, по който се чувстваме. Само един час поход може да изгори доста над 500 калории. Самият поход насърчава социалното включване, като не дава бариери за участие във физическата активност. Участието в поход, присъединяването към планински клубове или групи са примери за начини, по които младите хора могат да участват в своята общност, да научат нови умения и да се социализират извън техните семейни граници.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
28.10.2019 г.
В периода 21.10.2019 – 28.10.2019, в Клайпеда, Литва се проведе младежки обмен (RE)CYCLING FOR NATURE се проведе в Литва, като събра общо 35 участници от 6 различни държави: Испания, Естония, Латвия, Гърция, Полша, България и Литва.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
28.10.2019 г.
На 28 октомври 2019г.в Киев, Украйна се проведе Втория Семинар за Европейската Седмица на Спорта Отвъд Граници. Миналата година Европейската Седмица на Спорта за първи път премина извън границите на ЕС, като страните и регионите от Западните Балкани и Източното Партньорство се присъединиха към инициативата. През септември 2018 г. в Белград, Сърбия беше организиран специален семинар за обсъждане на различни начини за финансиране на Европейската Седмица на Спорта. Събитието започна с експертен семинар, който имаше за цел да представи резултатите от Европейска Седмица на Спорта Отвъд Граници 2019 и да сподели добри практики между държавите от Европейския съюз и страните от Източното Партньорство и Западните Балкани. Освен това, този семинар ще бъде възможност за обсъждане на възможностите за финансиране от ЕС, включително финансовия инструмент за спорт в рамките на програма Еразъм+ на Европейския съюз.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
26.10.2019 г.
На 26 октомври 2019 в Банкя се проведе #SportDiplomacyAcademy Плогинг, който беше организиран от участниците в Спортна дипломатическа академия, състояла се преди броени дни в София. Плогинг е комбинация от джогинг и събиране на отпадъци (шведски: plocka upp). Тази нова тенденция започна като организирана дейност в Швеция през 2016 г. и се разпространи в други държави през 2018 г., след увеличаване на опасенията от замърсяване с пластмаса. Като тренировка, тя предлага промяна в движенията на тялото, като добавя клякане и разтягане към основната дейност - бягане, туризъм или ходене. В периода 11-17 октомври 2019 в София се проведе първи Модул по проект „Спортна дипломатическа академия“, който събра 80 спортни администратори, треньори и доброволци от 4 държави, като участващите спортни експерти от България са прадставители на национални спортни федерации и спортни клубове, силно мотивирани да допринесат за позитивната промяна в сферата на спорта в България.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
24.10.2019 г.
В периода 22-24 октомври 2019, в Шефилд, Великобритания се състоя втората международна среща по проект ПРЕВЕНТ, в която взеха участие представители на партньорските организации от България, Великобритания, Гърция, Кипър, Испания. В срещата взеха участие Йоанна Дочевска, председател на Асоциация за развитие на българския спорт и Диана Хаджиангелова, председател на Асоциацията на българите боледуващи от астма, алергия и ХОББ (АББА) , които представиха ситуацията в България в областта на хроничните заболявания и обсъдиха заедно с консорциума дейностите по проекта. По време на срещата беше представена иновативна практика, която правителството във Великобритания прилага от няколко години – предписване на физическа активности и спорт от страна на здравните специалисти като инструмент за превенция и подобряване на начина на живот на пациенти с различни заболявания. Практиката е налична на интернет страницата https://movingmedicine.ac.uk, като инициативата е финансирана и подкрепена от министерство на здравеопазването на Великобритания.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
23.10.2019 г.
Мултиспортен комплекс ще развива физическите способности на подрастващите в малките населени места чрез занимания в различни спортове. Основната цел на проекта “BeRURALactive - Multisport complex in rural reality to empower physical activity motivation” е да мотивира децата в Европа да се занимават със спортни занимания.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
22.10.2019 г.
Неизбежно е да започнем незабавни действия за намаляване на ефекта от изменението на климата. Не само да намаляваме, използваме повторно и рециклираме, но можем активно да допринесем за защитата на нашата планета и да предприемем директни действия. Замърсяването е огромен проблем, а липсата на рециклиране е още по-голямо предизвикателство. Затова през последните години се развиват и популяризират нови видове дейности, за да се справим и с двете - липсата на физическо движение на хората, но и увеличаване на замърсяването на нашата природа, плажове, гори…
ВИЖ ПОВЕЧЕ
21.10.2019 г.
“Professional and Personal Experience through Lifelong Learning and Regular Sport” (PROPELLERS) включва 8 партньорски организации от 6 държави от Европейския съюз (Полша, Италия, България, Хърватия, Гърция и Испания), насочени към насърчаване на доброволното участие в спортни дейности и осъзнаване на значението на физическите дейности, подобряващи здравето, в съответствие с холистичния модел на здравето сред общото население на ЕС, с особен акцент върху категориите в неравностойно положение (NEET, хора с увреждания).
ВИЖ ПОВЕЧЕ
19.10.2019 г.
Пилотният проект „Танцувай със здравето“ стартира в шест държави през 2018, сред които Великобритания, Холандия, Италия, Литва и България. В Добрич стартът беше на 5 октомври в Арт център „Палитра“ на ул. „България“ 1. Лицензираният зумба-инструктор и ръководител на клуб „Алегрия“ Стоян Стоянов получи Сертификат за треньор по специална танцова терапия през май 2019 и вече ръководи първата група в града през съботните и неделни дни. Терапията е насочена към жени преживели рак на млечната жлеза, припомня Стоян Стоянов. Обучението на треньори беше организирано по Програма „Еразъм+“ на Европейския съюз. В България координатор на проекта е Асоциация за развитие на българския спорт, вдъхновени от Каролин Смит - световно известна хореографка, основоположник на специализираната терапия, след като се е разболяла и почувствала, разликата във физиката си. Адаптираните танци целят да подобрят не само физическото, но и емоционалното състояние на индивида, като до момента Каролин Смит е помогнала на над 2000 жени в Италия.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
17.10.2019 г.
В периода 11-17 октомври 2019 в София се проведе първи Модул по проект „Спортна дипломатическа академия“, който събра 80 спортни администратори, треньори и доброволци от 4 държави. В рамките на пилотна програма за мобилност в сферата на спорта бяха финансирани 7 инициативи през 2018 година, като дипломатическата академия е приносът на страната ни към целенасоченото развитие на човешкия капацитет в спорта, който Европейската комисия започва да подкрепя усилено. Общият бюджет на тази покана за представяне на проектни предложения беше на обща стойност 1,2 милиона EUR. Поканата имаше за цел да допринесе за развитието на спортните организации чрез подпомагане на мобилността с учебна цел на техния персонал. Обменът на хора, идеи и добри практики може да бъде от полза за хората, за техните организации и за спорта и обществото като цяло и ще залегне като един от основните приоритети на програма “Еразъм+“ в нейната спортна част след 2020 година, когато се очаква и удвояване на бюджета. Пълна информация за селекцията е налична на страницата на Европейската комисия: https://ec.europa.eu/sport/news/2018/results-published-call-proposals-exchanges-and-mobility-sport_en.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
12.10.2019 г.
В периода 10-12.10.2019 г. в Прахова, Румъния се проведе международна среща по проекта “Спорт и диалог срещу насилие и дискриминация”, реализиран съвместно от партньорски организации от България, Италия, Испания, Румъния и Словения. От страна на “Асоциация за развитие на българския спорт” взеха участие Константин Занков, член на УС на АРБС, Марина Василева и Силвия Петрова, доброволци в асоциацията.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
10.10.2019 г.
- Кандидатствай за обучение, базирано на методологията Обучение чрез спорт.
* Локация: Плок (Płock), Полша
* Период: 17.11 - 23.11.2019
* Участници: 3 учители по ФВС
* Разходи: всички разходи по пътуване, настаняване и изхранване са обезпечени по проекта
* Апликационна форма за кандидатстване: https://forms.gle/gZz4iwaSK13Zpeut5
* Срок за кандидатстване: 27/10/2019
ВИЖ ПОВЕЧЕ
09.10.2019 г.
На 09.10.2019, председателят на Асоциация за развитие на българския спорт /АРБС/ Йоанна Дочевска проведе среща с международна делегация на Съветa на Европа в рамките на първата им консултативна визита в България в съответствие с Европейската спортна харта.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
09.10.2019 г.
В периода 06 – 09 октомври 2019, в Мурсия, Испания се проведе втора международна среща по проект „The Social Entrepreneurship Training Program for Athletes – SENTA“. Проектът е с фокус върху социалното предприемачество в спорта като нов инструмент за двойна кариера на спортисти. По време на срещата бяха обсъдени настоящите и бъдещи дейности по проекта, както и създаването на обучителна платформа за предприемачество в спорта. В срещата присъстваха участници от партньорските държави – Австрия, Белгия, Босна и Херцеговина, България, Испания, Канада, Норвегия и Румъния. От името на Асоциация за развитие на българският спорт взеха участие и Калинка Гударовска и Ивайло Здравков.
ВИЖ ПОВЕЧЕ