Проект: SCAED

07.10.2024 г.
В периода 4-7 октомври 2024 г. в Скопие, Северна Македония, се проведе заключителната международна партньорска среща по проект „SCAED - Sport Community Against Eating Disorders“ (Спортна общност срещу хранителните разстройства). Проектът е съфинансиран по програма Еразъм+ на Европейския съюз и в него взеха участие представители от шест европейски организации, сред които България, Италия, Полша, Северна Македония, Хърватия и Гърция. От българска страна участие взеха Ивайло Здравков, член на Управителния съвет на Асоциация за развитие на българския спорт и Никола Здравков, координатор Младежка секция в АРБС.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
31.05.2024 г.
Във връзка с 01 юни – Ден на детето се проведе усмихнат и активен празник за децата на гр. Златица. Малчуганите имаха възможността да се насладят на разнообразни забавни игри и състезания, изпълнени с музика и танци, съобразени с различните възрасти на децата.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
02.05.2024 г.
На 02.05.2024г., Велики четвъртък от 11.00ч. до 12.30ч. на площад „Света Неделя“ се проведе традиционното боядисване на великденски яйца и спортни игри, в което се включиха деца от столичните детски градини. В 12.30 потегли празнична лития с деца, носещи икони и кошнички с боядисани яйца, водени от свещенослужители на Софийска света митрополия. Водещ на събитието беше Надежда Панайотова, дублиращ глас на едни от най-любимите анимационни герои на Дисни на български език – Елза.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
27.10.2023 г.
На 27.10.2023 г., в гр. София, България, Асоциация за развитие на българския спорт проведе обучителен курс в рамките на инициативата „SCAED - Sport Community Against Eating Disorders (Спортна общност срещу хранителните разстройства)“, в която взеха участие треньори, спортни педагози и преподаватели. В срещата бяха дискутирани теми като различните предизвикателства пред атлети, родители, треньори и спортни организации свързани с хранителните разстройства и хранителните навици, бяха коментирани и дискутирани целите и задачите на проекта, както и неговите бъдещи дейности в България.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
23.10.2023 г.
На 23.10.2023 г., в гр. София, България, Асоциация за развитие на българския спорт проведе обучителен курс в рамките на инициативата „SCAED - Sport Community Against Eating Disorders (Спортна общност срещу хранителните разстройства)“, в която взеха участие треньори, спортни педагози и преподаватели. В срещата бяха дискутирани теми като различните предизвикателства пред атлети, родители, треньори и спортни организации свързани с хранителните разстройства и хранителните навици, бяха коментирани и дискутирани целите и задачите на проекта, както и неговите бъдещи дейности в България.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
19.10.2023 г.
На 19.10.2023 г., в гр. София, България, Асоциация за развитие на българския спорт проведе обучителен курс в рамките на инициативата „SCAED - Sport Community Against Eating Disorders (Спортна общност срещу хранителните разстройства)“, в която взеха участие треньори и спортни специалисти от България. По време на събитието бяха представени и дискутирани теми като различните предизвикателства пред атлети, родители, треньори и спортни организации свързани с хранителните разстройства и хранителните навици, бяха коментирани и дискутирани целите и задачите на проекта, както и неговите бъдещи дейности в България.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
05.07.2023 г.
В периода 03-05 юли 2023, в Солун, Гърция, се проведе международна партньорска среща по проект „SCAED - Sport Community Against Eating Disorders (Спортна общност срещу хранителните разстройства)“, в която взеха участие треньори и експерти от 6 партньорски организации - България, Италия, Полша, Северна Македония, Хърватия и домакините от Гърция.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
26.01.2023 г.
На 26.01.2023 год. в град Риека, Хърватия се проведе партньорска среща по проект „SCAED - Sport Community Against Eating Disorders (Спортна общност срещу хранителните разстройства)“. Бяха обсъдени постигнатите резултати до този момент, както и бъдещите дейности по проекта. Консорциумът се състои от 6 партньорски организации от България, Гърция, Полша, Северна Македония, Хърватия и Италия.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
20.09.2022 г.
По статистически данни на Американската национална асоциация Анорексия и свързани с нея разстройства, през последните десетилетия случаите на хранителни предизвикателства и нарушения са се увеличили значително в целия свят, което предполага, че 9% от населението по света страда от някакъв вид хранително разстройство. Разпространението на тези проблеми в спортния сектор е изключително тревожно, тъй като спортистите са по-склонни да имат стремеж към перфектен външен вид и спортно представяне. Въпреки че професионалните спортисти разчитат на помощта на диетолози и психолози, които да ги напътстват, треньорите на спортисти на аматьорско ниво не винаги разполагат с необходимите знания и обучение, с които да идентифицират рисковото поведение и да му противодействат.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
13.07.2022 г.
В периода 11-13 юли 2022, в Милано, Италия, се проведе първа международна среща по проект „SCAED - Sport Community Against Eating Disorders (Спортна общност срещу хранителните разстройства)“, в която взеха участие треньори и експерти от 6 партньорски организации - България, Гърция, Полша, Северна Македония, Хърватия и домакините от Италия. В срещата бяха дискутирани теми като различните предизвикателства пред атлети, родители, треньори и спортни организации свързани с хранителните разстройства, определяне на рамката на сътрудничеството сред партньорите в проекта, официалното разделяне на задачите и отговорностите в проекта, както и тяхното изпълнение.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
04.04.2022 г.
По статистически данни на Американската национална асоциация на анорексията нервоза и свързаните с нея разстройства, през последните десетилетия случаите на хранителни разстройства са се увеличили значително в целия свят, което предполага, че 9% от населението по света страда от някакъв вид хранително разстройство. Разпространението на тези проблеми в спортния сектор е изключително тревожно, тъй като спортистите са по-склонни да имат стремеж към перфектен външен вид и спортно представяне. Въпреки че професионалните спортисти разчитат на помощта на диетолози и психолози, които да ги напътстват, треньорите на непрофесионалните спортисти не разполагат с необходимите знания и обучение, с които да идентифицират рисковото поведение и да му противодействат.
ВИЖ ПОВЕЧЕ