Новини
28.02.2020 г.
В периода 27.02.-28.02.2020 в гр. Берлин, Германия се проведе първа среща по проект “Ре(ИН)новаторска маркетингова стратегия в полу-професионални женски отбори” /Re(IN)novating Marketing Strategy Across Semi-professional FemaleTeams/ (RINMSASFT), който ще има за цел засилване на компетенциите на мениджърите на полу-професионални женски спортни отбори чрез процес на повишаване на уменията, свързан с маркетингови, комуникационни и видими стратегии.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
26.02.2020 г.
- Кога: 19.03.2020 – 26.03.2020 - Къде: Нуоро, Италия - Кой може да участва: 4 младежи (18-25 години) и 1 лидер (без възрастово ограничени). В младежкия обмен ще участват 36 участници, на възраст от 18 до 25 години, изложени на риск от социално изключване, заинтересовани да разберат за инструментите за неформално обучение чрез спорт и с желание да повишат меките си умения. Избраните участници ще бъдат в равно съотношение мъж – жена.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
24.02.2020 г.
В периода 21-24 февруари 2020, в Милано, Италия, се проведе първа среща по проект Повишаване на нивото на здравето и физическата активност чрез модерен петобой/Enhancing Health and Physical Activity Rates through Pentathlon (EHPARP) има за цел да използва модерния петобоя като инструмент за насърчаване на подобряващата здравето физическа активност сред европейското младежко и възрастно население, както и предоставянето на възможности за двойна кариера на спортистите в отделните дисциплини, съставящи петобоя, които ще бъдат оправомощени като треньори/обучители в своите дисциплини и в обширни програми по петобой за младежи и възрастни.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
22.02.2020 г.
На 22ри и 23ти февруари 2020, в Национална спортна академия "Васил Левски" се проведе представяне на дейностите по проект PLAY’IN TOGETHER. В представянето взеха участие над 35 спортни експерти, като взеки от тях получи изданията, разработени по проекта, които имат за цел да улеснят интеграцията в спортни дейности на деца и младежи с различни увреждания.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
21.02.2020 г.
Първа среща по проект “AQUA PRIMORJE” се проведе в периода 19 – 21.02.2020 г., в град Самобор, Хърватска. В проекта участват партньорски организации от 3 държави, като от българска страна партньор е „Асоциация за развитие на българският спорт“. В срещата взеха участие Калинка Гударовска и Ивайло Здравков, членове на УС на Асоциацията. Проектът стартира на 1 януари 2020 г., и ще продължи 18 месеца с фокус върху неформалното обучение на треньори по синхронно плуване, като целта е те да бъдат запознати с нови методи на тренировка, здравословно хранене, подход и хореография при работата си с младежи с акцент върху минимализиране риска от травми и по-успешна и продължителна спортна кариера на състезателите по синхронно плуване.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
20.02.2020 г.
Проект "Превент" бе представен на редовно заседание на Здравната комисия в към 44-то Народно събрание на Република България, което се проведе на 20 февруари 2020 като част от Националната информационна кампания "Заедно за по-добро белодробно здраве". В събитието взеха участие народните представители, членове на комисията, както и Диана Хаджиангелова, председател на АББА - Асоциация на българите боледуващи от астма, алергии и ХОББ, доц. Ходжев, председател на Българско Дружество по Белодробни Болести (БДББ) и Доц. д-р Мария Стаевска, дм Началник отделение по Респираторна алергия и атопия към Университетска болница Александровска, която представи статистика за хроничните заболявания.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
19.02.2020 г.
В периода 17-19 февруари 2020, в Рим, Италия се проведе първа среща на международният консорциум, който ще реализира дейности в рамките на 2 години, имащи за цел да промотират ценностите в спорта с цел борба с манипулациите на спортни резултати. В срещата взе участие Йоанна Дочевска, председател на Асоциация за развитие на българския спорт – партньор на инициативата от България.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
15.02.2020 г.
В периода 12-15 февруари, в Атина се проведе първа среща на партньорите по проект GOSport, който ще работи в синхрон с европейските политики в областта на спорта, и в частност в сферата на насърчаването на доброто управление в спорта и прилагането на принципите на добро управление. В срещата от името на Асоциация за развитие на българския спорт /партньор по проекта от България/ взе участие Йоанна Дочевска – председател на АРБС.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
13.02.2020 г.
- Кога: 06.03.2020 – 13.03.2020 - Къде: Вила Нова де Сервейра, Португалия - Участници: 4 участници + 1 тийм лидер от всяка държава. Държавите участнички в проекта са: Португалия, България, Полша, Словакия, Турция и Италия
ВИЖ ПОВЕЧЕ
11.02.2020 г.
В периода 08 – 11 Февруари 2020 г., в град Яш, Румъния се проведе първа международна среща по проект „Physical activity in women in menopause: a collaborative partnership for active lifestyles for the prevention and treatment of osteoporosis - HAPPY BONES“, който има за цел да създаде тренировъчен протокол и наръчник за използване на спортът и физическата активност като инструмент за рехабилитация и лечение на остеопороза на жени в менопауза. В проекта участват 6 партньорски организации от България, Италия, Испания, Румъния и Турция. В срещата от името на Асоциация за развитие на българският спорт взеха участие Калинка Гударовска и Ивайло Здравков. По време на срещата партньорите съгласуваха работен план на предстоящите дейности, както и планираха в детайли предвидените в проекта събития.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
10.02.2020 г.
На 09 февруари 2020 в Киелце, Полша се проведе първа среща по проект Let’s include /Leveraging Education Through Sport for INnovative Changes Leading to Unification of Disability and Education - Let's Include/. Let’s include е малко съвместно партньорство в областта на спорта, целящо да насърчи социалното включване и равните възможности на хората с увреждания. Целта на проекта, по-специално, е да покаже таланти и да предизвика стереотипите за хората с увреждания в различни контексти, най-вече извън спортните организации, като училища, неправителствени организации и местни общности.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
09.02.2020 г.
В периода 07-09 февруари 2020, в Киелце, Полша се проведе първа среща по проект “Professional and Personal Experience through Lifelong Learning and Regular Sport” (PROPELLERS). PROPELLERS включва 8 партньорски организации от 6 държави от Европейския съюз (Полша, Италия, България, Хърватия, Гърция и Испания), насочени към насърчаване на доброволното участие в спортни дейности и осъзнаване на значението на физическите дейности, подобряващи здравето, в съответствие с холистичния модел на здравето сред общото население на ЕС, с особен акцент върху категориите в неравностойно положение (NEET, хора с увреждания). В срещата взе участие Йоанна Дочевска, председател на Асоциация за развитие на българския спорт, партньор от България.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
08.02.2020 г.
В периода 07 – 08 февруари 2020 в Национална спортна академия „Васил Левски” се проведе първа среща по проект PARAdig /Dual-Track Careers for Para-Athletes/, в която взеха участие партньорските организации от Австрия, Гърция, Швеция, Ирландия, Италия, Сърбия и България, която в рамките на проекта ще работи съвместно с два български партньора – Национална спортна академия „Васил Левски” и Асоциация за развитие на българския спорт.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
06.02.2020 г.
Както е определено от Европейската спортна харта, спортът трябва да бъде: • Достъпен за всички; • Достъпен за деца и млади хора; • Здравословен и безопасен, честен и толерантен, основан на високи етични ценности; • Способен да насърчава личното развитие на всички нива; • Да уважава околната среда; • Да защитава човешкото достойнство; • Против всякакъв вид експлоатация на хората, занимаващи се със спорт.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
05.02.2020 г.
- Целева група: представители на спортни организации - Период на провеждане: 29 февруари 2020, 13:00 – 15:00ч - Локация: Национална спортна академия „Васил Левски“, ет. 3, конферентна зала
ВИЖ ПОВЕЧЕ
05.02.2020 г.
В периода 04-05 февруари 2020, в София се проведе проведе трета международна среща по проект PLAY’IN TOGETHER, която беше домакинствана от Асоциация за развитие на българския спорт. По време на срещата, партньорите в проекта обсъдиха дейностите, целевата група, възможностите за устойчивост на проекта и неговата връзка с дейностите, които са планирани за домакинството на предстоящите Олимпийски игри в Париж през 2024г. Събитието се проведе в защитеното кафене на фондация „Светът на Мария“ - място за трудова рехабилитация и усъвършенстване на умения, съобразени с индивидуалните потребности на заетите в него хора с интелектуални затруднения.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
01.02.2020 г.
Методологията „Обучение чрез спорт“ е иновативна за България, разработена от специалисти от цяла Европа през 2012 година. Подобни образователни инструменти се използват в редица европейски държави, като имат за цел да преборят редица проблеми в обществото като липса на комуникация, основни човешки права и свободи, ограничаване на дивиантни поведения като агресия и насилие, засилване на екипност и чувството на обществена принадлежност. „Плейдагогика“ Playdagogy е методика за обучение, предназначена за деца на възраст от 6 до 11 години, разработена от PL4Y International в началото на 2000 година. Методите подпомагат процесите на учене докато децата играят различни игри и практикуват разнообразни спортове, като се съсредоточават в следните основни теми хранене / затлъстяване, хигиена, дискриминация, увреждания, околна среда, житейски умения (самоуважение, спазване на правила, зачитане на другите, съвместна работа и др.) и поведенчески рефлекси, които влияят положително върху участващите и средата около тях. - Цел на проект PLAY’IN TOGETHER Европейското общество става все по-приобщаващо за всички хора с увреждания благодарение на популяризирането на олимпийските, параолимпийските и европейските ценности в спортната игра. - Специфични цели • Европейската младеж да промени мисленето си към хората с увреждания чрез практиката на социално-спортни дейности; • Децата с увреждания да се насърчат, оценят и осъзнят потенциала си чрез практикуването на социално-спортни дейности, пренасящи параолимпийски, олимпийски и европейски ценности; • Положителните взаимодействия и приятелството между европейските граждани следва да бъдат в основата на тяхната комуникация, а спортните игри се превръщат в силна връзка и обединяваща публика за гражданите с или без увреждания. - Част от разработените до момента образователни инструменти могат да бъдат изтеглени и ползвани свободно от следния линк: https://www.dropbox.com/sh/bxcstqprebza25f/AAChOYC_Q1NIaZTBmoovBp60a?dl=0 Проект PLAY’IN TOGETHER е съфинансиран по програма Еразъм+ на Европейския Съюз.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
31.01.2020 г.
В периода 28-31 януари 2020 г. в Брюксел, Белгия се проведе първа среща по проект #SPORTolerance, който през следващите 24 месеца ще провежда дейностите си в Белгия, Босна и Херцеговина, България и Кипър. Проект #SPORTolerance идва в момент, когато Европа е изправена пред икономически затруднения, миграционни потоци, тероризъм, опасен възход на популизъм, ксенофобска реторика, екстремизъм и други явления, които тестват нашите демокрации и разклащат доверието на обществото към държавните и международните институции. Въпреки, че радикализацията може да се случи на всяка възраст, младите хора в търсене на чувство за принадлежност, цел в живота или идентичност могат да бъдат особено незащитени. Младите хора също са една от най-мобилните и динамични групи от населението, имащи разнородни възможности за взаимодействие с лица от различен културен произход.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
30.01.2020 г.
В периода 28-30 януари 2020 г., в Брюксел, Белгия се проведе първа партньорска среща по проект „DU MOTION“, в който участват партньори от Белгия, България, Хърватия, Италия, Полша, Швеция и Турция. От страна на “Асоциация за развитие на българския спорт” взеха участие Калинка Гударовска и Ивайло Здравков, членове на УС на АРБС.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
29.01.2020 г.
На 28 и 29 януари 2020 г. в Брюксел, Белгия, се проведе съвместно разработване на програмата Еразъм+ и Европейският корпус за солидарност. Повече от 600 участници имаха възможността да се включат в комбинация от пленарни и тематични сесии, фокусирани върху основните дейности на Еразъм+ и програмите на Европейския корпус за солидарност, като направиха преглед на постигнатото досега и на предложенията за подобряване и обмен на добри практики. Имаше широки възможности за принос и обратна връзка за механизмите на подкрепа и техническите аспекти на тяхното прилагане. Дискусиите бяха базирани на работата, реализирана в периода 2014 – 2020 и в допълнение към работните сесии бяха предложени възможности за работа в мрежа и културни дейности, които да допълнят програмата и да улеснят обмена между заинтересованите страни.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
29.01.2020 г.
На 29.01.2020 година в град Брюксел, Белгия се проведе първа среща по проект MiSport, в която от името на Асоциация за развитие на българския спорт (партньор по проекта от България) взе участие Калинка Гударовска – член на УС на организацията.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
29.01.2020 г.
На 29.01.2020 в гр. Брюксел, Белгия се проведе първа международна среща по проект “Здравословен Живот чрез Здравословни Хранителни Навици” (ЗЖЗХН). На срещата бяха обсъдени конкретните дейности, които ще бъдат извършени по време на проекта ЗЖЗХН, които са следните:
ВИЖ ПОВЕЧЕ
26.01.2020 г.
На 26.01.2020, в София се проведе младежко събитие на Ученическа мрежа за неформално образование У.М.Н.О. под егидата координатор на У.М.Н.О Виктория Табакова и #ABLEMentor Борис Вардев.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
25.01.2020 г.
В периода 22 – 25 януари 2020, в Сараево, Босна и Херцеговина се проведе трета международна среща по проект Youth Sports Fair Chance, която имаше за цел да анализира дейностите по проекта до момента и да обсъди предстоящите спортни и образователни дейности в държавите – партньори по проекта, които ще се реализират на местно ниво преди международното спортно събитие за деца, което ще се проведе в Сплит, Хърватска през август 2020. По време на срещата се проведе и детско спортно събитие, което промотира толерантност и солидарност сред участващите в него деца. В срещата от името на „Асоциация за развитие на българския спорт“, партньор в проекта от България, взеха участие Йоанна Дочевска и Калинка Гударовска – членове на УС на АРБС.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
24.01.2020 г.
На 24 януари 2020г., в София, България се проведе кръгла маса по проект „Спорт и диалог срещу насилие и дискриминация“. В нея взеха участие представители на Асоциация за развитие на българският спорт, спортни педагози, учители, кинезитерапевти и треньори, които обсъдиха и анализираха различни теми, предизвикателства и проблеми свързани с насилието, дискриминацията и тормоза по време и около спортни събития.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
22.01.2020 г.
Art of creative thinking ACT /Изкуството на креативното мислене/ е мобилност за младежки работници (Обучителен курс), която ще работи за придобиване на едно от най-ценните умения на бъдещото - творческо мислене и това как се появява и развива в младите хора, тъй като това е едно от новите умения, които работодателите търсят и трудно се придобива чрез формалната образователна система.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
20.01.2020 г.
На 20 януари 2020г., в София, България се проведе спортно популяризиращо събитие по проект „Спорт и диалог срещу насилие и дискриминация“. В него взеха участие представители на Асоциация за развитие на българският спорт, спортни педагози от Сектор Баскетбол в катедра „Баскетбол, волейбол и хандбал“ и кинезитерапевти от Сектор „Адаптирана физическа активност и спорт“ в НСА „Васил Левски“, които проведоха спортен празник за младежи в неравностойно положение и дискутираха с тях теми свързани с насилието, дискриминацията и тормоза по време и около спортни събития.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
prev
1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 51
next