Открийте организирани тренировки по вид спорт близо до Вас
Новини
28.01.2018 г.
- Проект:
Енергични в разнообразието
- Период:
6 или 7 месеца
- Начало:
Февруари 2018
- Локация:
Латвия
- Покана за:
1 човек от България на възраст 18-29 години;
ВИЖ ПОВЕЧЕ
25.01.2018 г.
Международния семинар „Предотвратяване на употребата на допинг в професионалния и в спорта за всички чрез обучение и разследване“ се проведе в периода 24 и 25 Януари в София, и събра 80 чуждестранни и 40 местни експерти в сферата на спорта. Над 120 представители на международни организации, свързани с антидопинга, представители на страните-членки на ЕС и на антидопинговите организации от Европа, както и представители на спортните федерации в България присъстваха в първия ден на семинара. Пред представителите на 25 антидопингови организации и 14 държави-членки на ЕС, бяха представени добри практики за инициативи и кампании за борба с употребата на допинг, срок които и проект JUST SPORT /САМО СПОРТ/. В периода 2017 – 2018 година, „Асоциация за развитие на българския спорт“ е партньор за България на проекта, съ-финансиран по програма „Еразъм+” на Европейската комисия, който има за цел да обърне внимание на негативните последствия, които може да доведе неконтролируемото използване на хранителни добавки в сферата на масовия спорт (най-вече във фитнес центрове). Събитието се организира в рамките на Българското председателство на Съвета на ЕС и в него взеха участие и международните партньори по проекта от Хърватска и Словения, като Вера Манце от Спортна организация на гр. Рийека, която е координатор на кампанията, запозна гостите с всички етапи до момента и в бъдеще.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
22.01.2018 г.
Йоанна Дочевска, председател на Асоциацията за развитие на българския спорт, В развитие, 22.01.2018
ВИЖ ПОВЕЧЕ
21.01.2018 г.
- Младежи за опазване на природата в Alzira
Покана за: 1 човек от България на възраст 18-29 години;
Място на провеждане: Alzira, Валенсия, Испания (на 40 км от Валенсия);
Проект: Екологични дейности, екотуризъм, дейности на открито, насърчаване на екологичният начин на живот;
Продължителност: 6 месеца, започвайки през март 2018 г.
Организация: IDEA, Градски съвет на Alzira
ВИЖ ПОВЕЧЕ
19.01.2018 г.
- Локация и период:
Сасари, Сардиня, 18-25 февруари 2018г.
- Участници:
20 участника от 8 държави
2 участника от „Асоциация за развитие на българския спорт”
- Работен език:
Английски език
ВИЖ ПОВЕЧЕ
18.01.2018 г.
Двойната кариера на спортистите е един от приоритетите в политиките за спорт и физическа активност на Европейската комисия. Италия е домакин на среща по проект ПАСПОРТ (Проект за Академична Спортна Подкрепа). Основната цел е да подпомага и насърчава добро управление в спорта и двойната кариера на спортистите чрез осведомяване на обществото относно затрудненията в комбинирането на спортна кариера с образованието.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
15.01.2018 г.
В периода 14 -17 януари 2018, в Сасари, Италия се проведе първа международна среща по проект ПАСПОРТ. Тя събра представители на партньорските организации, които обсъдиха дейностите по проекта и начертаха пътна карта, чрез която те ще бъдат изпълнени. „Асоциация за развитие на българския спорт“ е партньор от България, като в срещата взеха участие Йоанна Дочевска – председател на АРБС и Константин Занков – член на УС на АРБС.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
13.01.2018 г.
Целева група: фитнес инструктори и собственици на фитнес центрове
Период на обучение: 12-16 март 2018, 10:00 – 12:00ч
Локация: Парк хотел „Витоша”, ул. „Росарио” 1, Студентски град
ВИЖ ПОВЕЧЕ
12.01.2018 г.
На 12 януари 2018 се проведе първото локално събитие по проект млади посланици на спортното развитие, което беше организирано от Никола Здравков – един от младите посланици в България. Никола е на 16 години, от София и организира за приятели си баскетболен мач, в който 20 младежи спортуваха и се забавляваха. Това е първото от десет поредни събития, които всеки от четирите посланика в България ще реализира до април 2018. Събитията в Пловдив ще се организират от Галин Генов и Александър Илиев, а в Якоруда от Мусалина Джалил и младежите на възраст до 24 години от тези градове могат да инсталират официалната мобилна апликация на проекта и да се включат в събитията.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
10.01.2018 г.
Основната цел на Проект за Академична Спортна Подкрепа – ПАСПорт е да подпомага и насърчава добро управление в спорта и двойната кариера на спортистите чрез осведомяване на обществото относно затрудненията в комбинирането на спортна кариера с образованието. Международни проучвания показват, че годишно една трета от активните спортисти се отказват от спорта, защото им отнема прекалено много време. ПАСПорт иска да подпомогне спортистите, като изгради транснационална партньорска мрежа и развие платформа за обучение на атлетите в сферата на спортния мениджмънт, като по този начин се цели да се подобри тяхното професионално развитие.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
08.01.2018 г.
Ситуацията със здравето по света ни изправя пред сериозни предизвикателство. В епохата на съвременната цивилизация и високотехнологичната медицина, осведомеността за здравето все още е непълна и недостатъчна. Дали и до колко сме здрави? Какви са проблемите пред модерното здравеопазване? Може ли и как да повлияем положително върху нашето здраве?
ВИЖ ПОВЕЧЕ
08.01.2018 г.
В последните години Европейски и международни организации са работили задълбочено, за да опишат способностите на спорта като средство за популяризиране на социалните промени и да насърчат използването му за постигане на социални постижения. Все още, много подобрения следват да бъдат направени. Основната цел на проект Платформа за Включване, Култура и Спорт /Platform for Inclusion, Culture and Sport /PICS// е да се фокусира върху популяризиране на доброволческите активности в спорта, заедно със социалното включване, равните възможности и информираността за значението на физическите активности, повишаващи здравословното състояние чрез повишено участие и равен достъп до спорта за всички.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
30.12.2017 г.
Заглавие на Проекта: Спорт и средиземноморска диета, заседнал живот и бързо хранене /СТАРТ/
Проект „СТАРТ“ има за цел да подчертае, че ползите от физическата активност, включително спорт и редовни тренировки през целия живот, са огромни и включват намален риск от сърдечно-съдови заболявания и някои видове рак и диабет, подобряване на здравето на мускулно-скелетната система и контрол на теглото, развитие на психичното здраве и когнитивните процеси. Проектът желае категорично да потвърди понятието, че: "Спортът е човешка дейност, почиваща на фундаментални социални, образователни и културни ценности. Това е фактор за интеграция, участие в обществения живот, толерантност, приемане на различията и играейки по правилата" /Декларация на Европейския съвет в Ница през декември 2000 г./.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
30.12.2017 г.
Защитата на неприкосновеността на младите спортисти, които могат да изложат на риск своето здраве поради нарастващия натиск за постигане на резултати дори при най-ниските нива на състезания. Повишените изисквания на процеса на обучение, за постигане по-добри резултати, носят риск от нарушения на жизнените функции в организма. Непознаването на основните принципи на тренировъчния процес - честотата, интензивността и продължителността, съчетани с недостатъчна готовност на спортистите и обективните им възможности, причиняват по-голям брой патофизиологични промени в организма.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
30.12.2017 г.
Справедливост чрез спорт за развитие на младите хора - ETSYD /Equity through sport for youth development/ е проект, който има за цел да подобри социалното приобщаване, равенството, толерантността, честната игра, намаляването на образователните затруднения и начина на живот, свързани със здравето, задълбочено насърчаване и засилване на доброволческите дейности в спорта, за млади хора 7-19 години, от 6-те най-непривилегировани училища от Букурещ, сектор 3, Румъния, в продължение на 18 месеца.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
29.12.2017 г.
Страната ни ще е домакин и на най-важното за развитието на сектора събитие за годината – Спортният форум, коментира в сутрешния блок на ТВ Европа Йоанна Дочевска, председател на Асоциацията за развитие на българския спорт.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
19.12.2017 г.
В периода 17 – 19 декември 2017, в Бергамо, Италия се състоя междинна среща по проект „Млади посланици на спортното развитие“, който се реализира в рамките на 2 години и е фокусиран върху реализиране на доброволчески активности в сферата на спорта, които да промотират социалното включване на младежи между 16 и 24 години. Основен фокус е поставен върху развитието на четирима Млади посланици на спортното развитие (Young Sports Development Ambassadors) от всяка държава, които да бъдат овластени да разработват проекти с целеви групи млади хора от етнически малцинства и мигрантски произход. „Асоциация за развитие на българския спорт“ е партньор по проекта, който отговаря за дейностите в България, като на срещата организацията бе представена от Йоанна Дочевска – председател на УС. По време на срещата бяха обсъдени всички детайли на проекта, бе синхронизиран графика на проектните дейности и отчетен прогреса по работните дейности, комуникацията и логистичните детайли.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
18.12.2017 г.
На 18.12.2017 г. от 10 ч. в сградата на Министерство на младежта и спорта (зала, ет. 5) се проведе първото заседание на Обществения съвет по въпросите на младежта към министъра на младежта и спорта. Представител на „Асоциация за развитие на българския спорт“ беше Константин Занков – член на УС на организацията. Заседанието протече при следния дневен ред:
ВИЖ ПОВЕЧЕ
18.12.2017 г.
"Изграждане на здравословно живеещи общества и нови възможности“ /Building healthy Communities, Changing Opportunities - BHCCO/ е двугодишен проект, съ-финансиран по програма “Еразъм +” в партньорство между 5 държави. Консорциумът се състои от пет организации от България, Испания, Полша, Кипър и Италия, като един от партньорите е „Асоциация за развитие на българския спорт“. Целта на проекта е да насърчава доброволческите дейности в спорта, равните възможности и осъзнатостта на значението на здравословния начин на живот чрез повишаване на участието в спорта за всички.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
17.12.2017 г.
Днес, 17 декември 2017 в Национална спортна академия „Васил Левски” – закрита лекоатлетическа зала се проведе Коледен турнир за деца по лека атлетика. Празникът бе организиран, за да бъде отбелязан международният ден на доброволчеството именно с доброволческа дейност. В събитието се включиха над 60 деца и бе проведено с помощта на над 20 доброволци.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
13.12.2017 г.
Център за развитие на човешките ресурси организира Годишна среща на акредитираните по ЕДС /Европейска доброволческа служба/ организации. Събитието се осъществи в София, в периода 13-15 декември 2017г.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
13.12.2017 г.
Доброто управление в спортният сектор е тема, която в последните години става все по-актуална и предприемане на спешни мерки за борба с настоящите проблеми в сферата на управлението на спорта в Европа е силно необходимо, като се има предвид:
ВИЖ ПОВЕЧЕ
13.12.2017 г.
Целта на проекта МОСТ - Мобилност на персонал /Mobility of staff MOST/ е да насърчи партньорството между административните спортни структури на национално и местно ниво. Освен това по време на проектните дейности ще бъдат създадени възможности за обучение на заети лица, които изпълняват задълженията на администратори на спортни клубове и организации.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
12.12.2017 г.
В периода 11 – 14 декември 2017, в Рига, Латвия се проведе финалната международна среща по проект E.D.G.E. - European Anti-Doping Generation (Европейска анти-допинг генерация). Този проект е 12 месечно партньорство, което включва 5 партньори от 4 различни държави (Италия, Латвия, Австрия и България) и има за цел да насърчава анти-допинг културата сред младите спортисти и треньори. В срещата взе участие Йоанна Дочевска – председател на „Асоциация за развитие на българския спорт“, която е българската организация - партньор по проекта.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
09.12.2017 г.
На 9 декември 2017 в София, България се проведе второто спортно събитие имащо за цел да промотира методите на неформално обучение, придобити по време на проект "Play Forward", спорт и физическа активност, като инструменти за подобряване и гарантиране на човешките права сред младите хора.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
06.12.2017 г.
Проект Насърчаване на участието на момичетата в спорт – 2, (EGPiS2- Encouraging girls’ participation in sports 2), беше създаден в резултат от успеха на първото издание на едноименния проект и има за цел да се занимае задълбочено с някои ключови аспекти, касаещи темата за участието на момичета и млади жени в спорт, както аспекти които бяха изведени под внимание по време на първия проект.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
05.12.2017 г.
“A Path to TranSportAction” (APTSA) е проект, който включва 5 организации - три от Европа (България, Хърватска и Италия) и две от Латинска Америка (Бразилия и Перу). Целта на проекта е да увеличи капацитета на младежките организации от въпросните страни да прилагат спорта в комбинация с иновативни неформални методи и подходи за борба с половата дискриминация. С този проект организаторите се надяват да допринесат за намаляването на сексизма и стереотипите и да допринесат за половото равенство в бедните провинциални райони на Европа и Латинска Америка.
ВИЖ ПОВЕЧЕ