Новини
20.03.2022 г.
В периода 18-20 март 2022, в Клисурски манастир „Св. Св. Кирил и Методий“ се проведе представяне на проект HEPA SUN, организирано в партньорство с ръководството на манастира в лицето на Архимандрит отец Антим, в което взеха участие педагози и специалисти, работещи с деца от НСА „Васил Левски“, Неделно училище към храм „Рождество Христово“ жк. Младост 3, Неделно училище към храм „Св.Мчца Параскева“, ул. Г.С. Раковски, холистичен център Каролина, НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“, 105 СУ „Атанас Далчев“, БГ и Спорт за всички, Асоциацията на българите боледуващи от астма, алергия и ХОББ (АББА), Независима театрална компания Празното пространство и Асоциация за развитие на българския спорт. По време на събитието бяха представени предстоящите дейности за обучение на педагози, работещи в сферата на предучилищното възпитание и пилотна програма, която ще обхване 100 деца в България и ще ги запознае с положителните аспекти на регуларните спортни дейности, с цел да бъде зародена любов към движението още в съвсем ранна възраст.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
19.03.2022 г.
На 19 март 2022, в Клисурски манастир "Св. Св. Кирил и Методий" се проведе среща с неправителствени организации, по време на която бе представен проект „Структурирано обучение за осведоменост в медиите“, който изследва приликите, различията и потенциалния синтез между различните, но взаимосвързани предизвикателства, пред които са изправени държавите от Западните Балкани и Европа, в рамките на международни усилия, насочени към поставянето на основите на по-голяма медийна грамотност и критично мислене на ниво младежи и като цяло, на обществото като средство за осигуряване на противодействие срещу явленията на речта на омразата и градивен елемент на успешните интеграционни процеси.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
18.03.2022 г.
На 18.03.2022 г., в София, България се проведе поредното практическо обучение по футбол, част от проект „Football as a Seed for Gender Equality“. Целта на проекта е да допринесе чрез спорта футбол, в борбата срещу дискриминацията и неравенството между половете. За да бъдат постигнати целите на проекта, Асоциация за развитие на българският спорт, организира спортно състезание между момчета и момичета, част от школата на спортен клуб „Ахил“, София, които играейки и прекарвайки времето си заедно, се изправят пред участието на жените в спорта и се научават да разглеждат разликите между половете, културата и езика като добавена стойност, а не като пречка.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
16.03.2022 г.
#SPORTolerance наръчник „Спорт за насърчаване на толерантността” включва неформални образователни дейности, фокусирани върху борбата с радикализацията чрез спорт и насърчаване на толерантността и солидарността.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
10.03.2022 г.
На 10.03.2022 г., в София, България се проведе практическо обучение по футзал, част от проект “Football as a Seed for Gender Equality”. Целта на проекта е да допринесе чрез спорт /по конкретно футбол/, в борбата срещу дискриминацията и неравенството между половете. За да бъдат постигнати целите на проекта, Асоциация за развитие на българският спорт, организира спортно състезание между момчета и момичета, които играейки и прекарвайки времето си заедно, се изправят пред участието на жените в спорта и се научават да разглеждат разликите между половете, културата и езика като добавена стойност, а не като пречка.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
04.03.2022 г.
Общата цел на проект Three Points Shot to Health е да планира специални тренировки по баскетбол за деца на възраст между 10 и 16 години.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
01.03.2022 г.
Хората с интелектуални затруднения все още са обект на дискриминация, а правилното им включване в обществото е затруднено. Спортът е един от най-мощните инструменти, които подкрепят процеса на включване на споменатата целева група и ѝ предоставят възможност да се чувства приета. Проект Sport, Motivation, Inclusion, Leadership, Engagement – #SMILE (Спорт, Мотивация, Включване, Лидерство, Ангажираност) има за цел да анализира връзката между спорта и включването, по иновативен и различен начин – като предостави възможност за участие в международни спортни дейности на хората с интелектуални затруднения. Проект SMILE ще допринесе за всички три основни теми, тъй като дейностите, които планираме ще добавят голяма стойност към усещането на хората с интелектуални затруднения, че правата на ЕС са и техни права. Например, наше право като европейски граждани да се движим и пребиваваме свободно, както е отразено в ангажимента на ЕС „да гарантира, че хората с увреждания имат реално право на свободно движение като другите“. Това ще бъде осъществено на практика чрез планираното международно спортно събитие SMILE, което има за цел да осигури усещане за свободно движение и пребиваване на участниците с интелектуални затруднения.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
28.02.2022 г.
На 28.02.2022г., в София, България, Асоциация за развитие на българския спорт проведе популяризиращо събитие с представители на спортни организации, включващо теми като изключването от образованието на възрастните хора с увреждания, методи за социално включване и интеграция, достъп до образование и обучение, както във формалния, така и в неформалния сектор за възрастни хора с увреждания и как спортът може да се превърне в двигател за по-нататъшно учене и активно участие в обществото.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
24.02.2022 г.
В периода 20-24 февруари 2022, в Монтевидео, Уругвай се проведе втора международна среща по проект ONE GOAL, в която взеха участие треньори и експерти от 5 партньорски организации - България, Италия, Литва, Уругвай и Унгария. В срещата от името на Асоциация за развитие на българския спорт, партньор в проекта, взеха участие Ивайло Здравков, Корнелия Найденова и Златка Христова. По време на срещата, участниците бяха част от подготовката и провеждането на дамски футболен турнир, посетиха футболен мач от уругвайското футболно първенство по плажен футбол и дискутираха теми свързани с необходимите знания и квалификация, които трябва да притежават жените треньори по футбол, методи и практики за повишаване на квалификацията им, повишаване на физическите и технически качества и видовете модели на подражание в женският футбол.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
21.02.2022 г.
"We Shan’t TolerHate" (WSTH) (Ние Няма да Толерираме Омраза) е стратегическо партньорство с продължителност 24 месеца, фокусирано върху насърчаването на младежкото доброволчество като инструмент за противопоставяне на дискриминацията срещу мигранти и бежанци сред младежките категории и в рамките на обществата домакини като цяло в България, Румъния и Италия.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
17.02.2022 г.
Проект “EWA - Empowering Women Athletes: Tackling Feminine Abuse, Violence and Discrimination in EU Sports Clubs (Овластяване на жените спортисти: борба с насилието над жени и насилието и дискриминацията в спортните клубове в ЕС ), има за цел да създаде обучителни материали, стратегии и инструменти за овластяване на жени спортисти, да изследва моментното състояние и добрите практики в борбата с насилието срещу спортистки, както и провеждане на обучителен курс за ролята на спортните професионалисти в борбата с насилието и дискриминацията срещу жените в спорта.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
15.02.2022 г.
На 15.02.2022г., в София, България, Асоциация за развитие на българския спорт проведе популяризиращо събитие с представители на спортни организации, включващо теми като „организационното управление и корпоративната-социална отговорност в спорта“, „Европейските политики в областта на спорта“, „насърчаването на доброто управление и прилагането на принципите на добро управление в спорта“ в рамките на проект „GOSport“. В събитието взеха участие представители на държавни институции, федерации и асоциации, като всеки един от тях получи безплатно копие на наръчник предназначен за професионалисти, работещи в големи и малки спортни организации, като мениджъри по корпоративна социална отговорност.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
11.02.2022 г.
На 11.02.2022г. се проведе заседание на Обществения съвет по въпросите на младежта към министъра на младежта и спорта.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
11.02.2022 г.
В периода 07-11.02.2022 г. по време на мобилността на академичния състав на Еразъм+, Стефка Джобова, д-р и Ивелина Кирилова, д-р, допълниха образователната програма на студентите от спортния факултет на Университет Хаага-Хелия (https://www.haaga- helia.fi/en/about-haaga-helia) – Финландия, кампус Виерумаки, с материалите и практиките, разработени в рамките на проект Play'In Together.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
10.02.2022 г.
Дубровник, 10ти февруари 2022 г. – Членовете на екипа на проект DU MOTION проведоха петата си транснационална среща, организирана от Mine Vaganti на 3ти и 4ти февруари в италианския град Сасари. DU MOTION е проект, съфинансиран от Програма Еразъм+ на Европейския съюз и подкрепен от Службата за сътрудничество на правителството на Хърватия с неправителствени организации, който се реализира от 7 партньора от 7 държави, т.е. Белгия, България, Хърватия, Италия, Полша, Швеция и Турция.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
03.02.2022 г.
На 03.02.2022 г., се проведе онлайн среща по проект “EWA - Empowering Women Athletes: Tackling Feminine Abuse, Violence and Discrimination in EU Sports Clubs (Овластяване на жените спортисти: борба с насилието над жени и насилието и дискриминацията в спортните клубове в ЕС). В срещатa бяха обсъдени готовите обучителни материали по проекта /Наръчник „Стратегии и инструменти за овластяване на спортисти"/, бъдещата стратегия за разпространение на интелектуалните резултати, моментното състояние и добри практики в борбата с насилието срещу спортистки, както и бе обсъдено провеждането на обучителен курс за ролята на спортните професионалисти в борбата с насилието и дискриминацията срещу жените в спорта.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
03.02.2022 г.
На 02.02.2022г. в Милано, Италия се проведе трета международна среща по проект Pick4all. Бяха обсъдени постигнатите резултати до този момент и организацията на бъдещите дейности по проекта. В рамките на срещата бяха проведени и две обучения по пикълбол: едно с ученици от спортни паралелки от местно училище и едно с преподаватели по вид спорт. В срещата взеха участие представители на двете български организации, партньори по проекта – Асоциация за развитие на българския спорт и Бадминтон клуб RacketSpeed, като в рамките на инициативата предстои да бъде организирано пикълбол събитие през май 2022.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
30.01.2022 г.
В периода 27-30 януари 2022 в Белград, Сърбия се проведе международна среща, домакин на която бе Сръбски Паралимпийски Комитет, която събра партньорите в международна инициатива, имаща за цел да предложи инструменти за стимулиране на предприемачеството сред спортисти с увреждания. Онлайн платформата, създадена в рамките на проект PARAdig /Dual-Track Careers for Para-Athletes/ в партньорство между организации с богат опит по темата, сред които Европейски Паралимпийски Комитет, Министерство на спорта – Швеция, Хърватски Паралимпийски Комитет, поставя основите на бизнес и предприемачески умения, адаптирани към нуждите на лицата с физически предизвикателства, с цел да им осигури пълноценно личностно и професионално развитие. България работи активно в рамките на инициативата в сътрудничество между Национална спортна академия „Васил Левски“ и Асоциация за развитие на българския спорт, която беше представена на срещата от Йоанна Дочевска (председател на АРБС) и доц. Стефка Джобова, др., световнопризнат експерт в теорията и практиката на адаптираните спортове.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
30.01.2022 г.
В периода 28-30 януари 2022, в Будапеща, Унгария се проведе международна среща по проект ONE GOAL, в която взеха участие треньори и експерти от 5 партньорски организации - България, Италия, Литва, Уругвай и домакините от Унгария. В срещата от името на Асоциация за развитие на българския спорт, партньор в проекта, взеха участие Ивайло Здравков, Корнелия Найденова, Златка Христова и Диян Атанасов. По време на срещата бяха дискутирани теми като знания и нужна квалификация относно футбола за жени, методи и практики за повишаване на жените треньори по футбол, повишаване на физическите и технически качества футболисти от женски пол, модели на подражание в женският футбол, както и психологически методи и техники за работа с подрастващи.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
24.01.2022 г.
В периода 21-24 януари 2022, в Сараево, Босна и Херцеговина се проведе международен семинар, в който взеха участие младежи и експерти от 7те партньорски организации в инициатива за информиране на младите хора относно достоверността на информацията. Участниците в събитието бяха както от ЕС, така и от държави от региона на Западните Балкани – Албания, Босна и Херцеговина, България, Италия, Черна Гора, Сърбия и Турция, които от 2019 година насам реализират проект Структурирано обучение за осведоменост в медиите. В срещата от името на Асоциация за развитие на българския спорт, партньор в проекта от България, взеха участие Йоанна Дочевска, Емилия Цанова, Диян Атанасов и Сюлейман Сюлейман.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
23.01.2022 г.
На 23.01.2022г. по време на неделно училище към храм „Рождество Христово“ в кв. Младост, гр. София беше проведен уъркшоп с младежи на възраст между 9 и 16 годишна възраст. Бяха засегнати въпроси като: Какво представляват фалшивите новини?, От къде и как да се информираме най-добре?, Какво можем да направим, за да се борим с фалшивите новини в нашето ежедневие?, Как да проверим дали една новина е фалшива или не?. Специално участие като лектор взе д-р Климент Христов, който е преподавател в Богословски факултет към Софийски университет „Св. Св. Климент Охридски“.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
23.01.2022 г.
На 23.01.2022г. по време на неделно училище към храм „Рождество Христово“ в кв. Младост, гр. София беше проведено обучение с помощта на 20 метафорични карти „Толерантност“, създадени по проект On the way to acceptance - a non-formal Youth program of innovative tools to learn – По пътя към приемането – неформална младежка програма от иновативни инструменти за информираност относно толерантността. Участниците бяха деца и младежи на възраст между 9 и 16 годишна възраст. Те се забавляваха и едновременно с това научиха много неща един за друг, което допринесе за приобщаването им като екип.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
22.01.2022 г.
На 22.01.2022г., в София, България, Асоциация за развитие на българския спорт проведе популяризиращо събитие включващо теми като „организационното управление и корпоративната-социална отговорност в спорта“, „Европейските политики в областта на спорта“, „насърчаването на доброто управление и прилагането на принципите на добро управление в спорта“ в рамките на проект „GOSport“. В събитието взеха участие представители на спортни клубове, неправителственият сектор, федерации и асоциации, като всеки един от тях получи безплатно копие на наръчник предназначен за професионалисти, работещи в големи и малки спортни организации, като мениджъри по корпоративна социална отговорност, административен и технически персонал или треньори.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
17.01.2022 г.
КОГА: 01 – 03.02.2022 КЪДЕ: Милано, Италия УЧАСТНИЦИ: 2 участници от всяка държава (1 мениджър по проекта и 1 спортен експерт) ЗА ПРОЕКТА: Пикълболът е социален спорт, който има големи ползи за ума и тялото: развива баланса, ловкостта, рефлексите и координацията между ръцете и очите, без тялото да се натоварва. Това е лесен и забавен спорт, подходящ за хора от всички възрасти.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
08.01.2022 г.
На 08.01.2022г., в Сапарева баня, България, Асоциация за развитие на българския спорт проведе популяризиращо събитие със спортни експерти, включващо теми като „организационното управление и корпоративната-социална отговорност в спорта“, „Европейските политики в областта на спорта“, „насърчаването на доброто управление и прилагането на принципите на добро управление в спорта“ в рамките на проект „GOSport“. В събитието взеха участие представители на спортни клубове, неправителственият сектор, федерации и асоциации, като всеки един от тях получи безплатно копие на наръчник предназначен за професионалисти, работещи в големи и малки спортни организации, като мениджъри по корпоративна социална отговорност, административен и технически персонал или треньори.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
30.12.2021 г.
Дубровник, 27 декември 2021 г. - „Това е чудесен начин да се запознаете с нови хора, да се забавлявате и да научете нещо ново. Усещането за принос към общността и да правиш нещо наистина полезно е много удовлетворяващо.” - Това са някои от впечатленията на участниците, които през последните месеци станаха част от Европейски проект за обучение на доброволци при организиране на спортни събития наречен „DU MOTION“, осъществен от 7 партньорски организации. След завършване на теоретичната част, доброволци от 6 страни партньори (с изключение на Белгия) ще могат да участват в национални и международни спортни събития.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
28.12.2021 г.
Доброволци от 6 европейски държави вече прилагат придобитите знания в местни и международни спортни състезания Най-важната фаза от европейския проект за обучение на доброволци в организацията на спортни събития, ръководена от Спортната асоциация на Дубровник, е била успешно завършено. Представители на шест страни партньори проведоха поредица от лекции през последните месеци, през които се включиха цели 240 доброволци от Хърватия, България, Италия, Полша, Швеция, Турция и бяха запознати с всички аспекти на организацията на спортни събития, от логистиката и управление до конкуренция в спорта и въздействието на COVID-19 върху спортни събития.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
prev
1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 52
next