Новини
23.02.2021 г.
Асоциация за развитие на българският спорт е партньор в проект „An educational and training program for older adults at risk of developing dementia through table tennis /hAlt/“. Времетраенето на проекта е 24 месеца, като в него участват 10 партньорски организации от шест Европейски държави - България, Великобритания, Гърция, Кипър, Румъния и Турция.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
22.02.2021 г.
На 22 февруари 2021 г., в София, България, при спазване на всички противоепидемичени мерки се проведе контролна тренировка по волейбол, в която се включиха трениращите деца във волейболен клуб «Ахил» под ръководството на Димитър Дудулов и Александър Рашков. Подобряването на физическото и психическото развитие със сигурност е най-важният принос на спорта за децата. Чрез него те развиват физически умения, създават нови приятелства, забавляват се, учат се да работят в екип, научават принципите на честна игра, подобряват самочувствието си. Във волейболен клуб „Ахил“ добре знаят, че детският характер и морални принципи се формират чрез честна игра. Децата, които активно се занимават със спорт, могат да бъдат отлични модели за подражание на своите връстници, като в същото време, придобиват качества като дисциплина (физическа, психическа или тактическа) и умение да организират времето си, спазване на срокове, набелязване и постигане на цели (лични, професионални, спортни, академични и тн.)
ВИЖ ПОВЕЧЕ
22.02.2021 г.
Проект “AQUA PRIMORJE” има за цел да допринесе за неформалното обучение на треньори по артистично плуване, като целта е те да бъдат запознати с нови методи на тренировка, здравословно хранене, подход и хореография при работата си с младежи с акцент върху минимализиране риска от травми и по-успешна и продължителна спортна кариера на състезателите по синхронно плуване.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
18.02.2021 г.
Целта на проект HEPA (Health Enhancing Physical Activity), е да насърчи участието в спорт и физическа активност на лица над 65 годишна възраст, чрез разработка на нови програми за масов спорт, подходящи за 3 от най-често срещаните здравословни проблеми на тази целева група - болки в гърба, сърдечно-съдови заболявания и остеопороза, като по този начин проектът ще се опита да подкрепи прилагането на Насоките на ЕС за физическа активност. Времетраенето на проекта е 24 месеца, като в него участват 6 партньорски организации от пет Европейски държави - България, Хърватия, Португалия, Словения и Сърбия.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
18.02.2021 г.
Проект MOVING има за цел подпомагане мобилността на доброволци, треньори, мениджъри и персонал на спортни и неправителствени организации (НПО). Целева група са възрастни и младежи (18+), които се интересуват от доброволчество, от кариера в спорта, а също така и повишаване на техните знания, умения и компетенции. Проектът се стреми също така, да отговори на приоритетите на европейско политическо предизвикателство, един от които е подкрепа на доброволчеството в областта на спорта като средство за заетост, икономически растеж и социална ангажираност. Времетраенето на проекта е 24 месеца, като в него участват 5 партньорски организации от 4 Европейски държави - България, Босна и Херцеговина, Италия и Португалия.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
16.02.2021 г.
На 16 февруари 2021 г. партньорите на проект #SafeSPORTevent проведоха онлайн среща, за да обсъдят проектните дейности, администриране, изпълнение и отчитане на проект #SafeSPORTevent, както и възможностите за изпълнение на дейности с оглед на пандемията COVID-19.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
15.02.2021 г.
В периода 09.02.2021 - 14.02.2021 в к.к Боровец, България, при спазване на всички противоепидемични мерки, се проведе запознаване с зимните спортове и ползите от тях, част от проект “WINTER SPORT IS COMING”. В него взеха участие 15 младежи, които имаха възможност да се запознаят с магията на снежните спортове (ски, сноуборд, шейна), в съчетаниe с неформално обучение (енерджайзери, дискусии, тийм билдинг активности). Фокусът на програмата бе насърчаването на нагласите и мотивацията на младите хора да участват в зимните спортове и същевременно да проучат образователното измерение на зимните спортове, като например:
ВИЖ ПОВЕЧЕ
15.02.2021 г.
Проект "SONKEI" има за цел да се предотврати насилието и нетолерантността в спорта, чрез насърчаване на ценностите на ЕС: уважение, смелост, равенство между половете и приобщаване. Проектът цели да промени мисленето на хората и да инициира социална промяна, която да осигури по-безопасна среда за живот. Времетраенето на проекта е 24 месеца, като в него участват 8 партньорски организации от осем Европейски държави - България, Босна и Херцеговина, Италия, Португалия, Румъния, Словения, Турция и Хърватия.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
12.02.2021 г.
На 12 февруари 2021 се проведе онлайн среща между координаторите на стартиращи през 2021 проекти, съ-финансирани по програма Еразъм+ спорт и представители на Изпълнителната агенция за образование, аудиовизия и култура (EACEA), която управлява финансирането на Съюза за образование, култура, аудиовизия, спорт, гражданство и доброволческа дейност.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
11.02.2021 г.
На 11 февруари 2021г., в к.к Боровец, България, при спазване на всички противоепидемични мерки, се проведе кратко практическо представяне на проект „Using Sports for Preventing Peer Bullying – Sports Against Bullying“. Представянето беше проведено от Асоциация за развитие на българския спорт. По време на представянето, бяха обсъдени и анализирани пречките и предизвикателствата, пред възможността да превърнем училищата в завладяващо място, където младите хора искат с нетърпение да участват в социални и спортни дейности, да използват спорта като инструмент за образование и социална интеграция, да осигури възможности за комуникация и кооперация на участващите младежи.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
10.02.2021 г.
На 10.02.2021 се проведе първото заседание за 2021 година на Обществения съвет към Комисия по взаимодействието с неправителствените организации и жалбите на гражданите / КВНОЖГ/, което имаше за цел обсъждане на Годишна програма за участие на РБ в процеса на вземане на решения в ЕС. В заседанието взе участие Йоанна Дочевска – председател на Асоциация за развитие на българския спорт и представител в ОС на области на компетентност „Физическо възпитание и спорт“.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
09.02.2021 г.
На 09 февруари 2021 се проведе онлайн среща между координаторите на стартиращи през 2021 проекти, съ-финансирани по програма Еразъм+ спорт и представители на Изпълнителната агенция за образование, аудиовизия и култура (EACEA), която управлява финансирането на Съюза за образование, култура, аудиовизия, спорт, гражданство и доброволческа дейност.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
08.02.2021 г.
Уебсайтът на ENDURANCE вече е онлайн на адрес https://enduranceproject.eu/index.php и предоставя точна информация за целите на проекта, дейностите и резултатите. Платформата ще съдържа цялата информация за проекта.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
07.02.2021 г.
На 7 февруари 2021 в София, България, при спазване на всички противоепидемичени мерки се проведе контролна тренировка по волейбол, в която се включиха трениращите във волейболен клуб «Ахил». По време на тренировката беше представена онлайн обучителна плаформа за доброволци, създадена в рамите на проект ESVOL, съ-финансиран по програма Еразъм+ на Европейския съюз. Обучителната платформа е безплатна и обхваща разнородни елементи от доброволчеството в спорта, като набляга на социалните аспекти, и е подходяща за спортни доброволци, младежи и младежки работници с интерес към спортни събития, треньори по вид спорт, спортни експерти.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
04.02.2021 г.
На 4 февруари 2021 г. се проведе първа среща по проект #Train4Inclusive, който ще бъде реализиран от международен консорциум, включващ представители на България, Хърватия, Италия, Словения и Испания. #Train4Inclusive има за цел да разработи методология и инструменти, които треньори по вид спорт и ръководители на спортни дейности за хора с увреждания ще могат да използват, за да наблюдават напредъка на техните физически, когнитивни и социални умения.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
03.02.2021 г.
На 03 февруари 2021 г. се проведе онлайн среща на консорциумът, реализиращ проект #GoodGovernanceSport. Партньорите по проекта обсъдиха текущата ситуация в техните държави, дейностите по проекта и постиженията му до момента, както и следните стъпки, които трябва да бъдат направени за успешното му приключване.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
03.02.2021 г.
На 03 февруари 2021г., в София, България, при спазване на всички противоепидемични мерки, се проведе кратко практическо представяне на проект „Using Sports for Preventing Peer Bullying – Sports Against Bullying“. Представянето беше проведено от Асоциация за развитие на българския спорт и в него взеха участие спортни педагози и треньори, които обсъдиха и анализираха пречките и предизвикателствата, пред възможността да превърнем училищата в завладяващо място, където младите хора искат с нетърпение да участват в социални и спортни дейности, да използват спорта като инструмент за образование и социална интеграция, да осигури възможности за комуникация и кооперация на участващите младежи. Участие взеха експерти по физическо възпитание и спорт, които дискутираха над теми като:
ВИЖ ПОВЕЧЕ
02.02.2021 г.
- Какво е #Jumpforheritage: #Jumpforheritage е инициатива на FRH (Future for Religious Heritage), организация основана през 2011 г. и посветена на опазването на разнообразното и уникално религиозно наследство на Европа. FRH обединява хора и организации, които искат да спасят и защитят Европейското религиозно наследство под формата на европейска мрежа състояща се от различни членове в благотворителния, неправителствения, университетския и религиозния сектор. FRH осигурява общоевропейска платформа за сътрудничество и обмен на идеи и знания.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
02.02.2021 г.
Спорт за включване и включване чрез спорт (Sport for inclusion and inclusion for sport) е проект, който се стреми да насърчи социалното включване и равните възможности в спорта, чрез подобряване на уменията на треньори, обучители и други служители на организации, активни в областта на спорта, младежката работа и социалните грижи, свързани със социалното включване чрез спорт. Времетраенето на проекта е 24 месецa, като в него участват 5 партньорски организации от четири Европейски държави - България, Италия, Литва и Турция.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
29.01.2021 г.
На 29 януари 2021 се проведе първото за годината заседание на Обществения съвет по въпросите на младежта към министъра на младежта и спорта, в който Асоциация за развитие на българския спорт е пълноправен член. По време на срещата бяха представени Проект на Национална стратегия за младежта 2021-2030, както и планираните от Министерство на младежта и спорта дейности за 2021 година в сферата на младежката политика. В заседанието взе участие Йоанна Дочевска, председател на АРБС и дългогодишен експерт в сферата на младежката политика, която даде конструктивни предложения за синхронизация на проекто-документа с тенденциите за развитие на сектора в Европейския съюз.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
28.01.2021 г.
Проект "Pick4all" има за цел да разработи и приложи иновативни практики, свързани с насърчаване на физическата активност на хора, които поради възрастта си или здравословното си състояние, нямат много алтернативи за практикуване на спорт. Проектът има за цел да повиши информираността по темата, свързана с необходимостта от физическа активност, като основа за здравословен начин на живот.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
25.01.2021 г.
На 25 януари 2021 година се проведе онлайн среща по проект HEPOSI, която събра партньорите по проекта и им даде възможност да дискутират изпълнението на оставащите дейности по проекта, както и възможностите за тяхната реализация с оглед на усложнената обстановка в света. Планирана е финална конференция, която ще се проведе през октомври 2021 в Лима, Перу.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
22.01.2021 г.
Проект ORIENT насърчава участието на младите хора в дейности на открито, базирани на ориентиране. ORIENT цели да разгледа приоритета „насърчаване на социалното включване и равните възможности в спорта“, като ще разработи набор от иновативни обучителни резултати, с цел:
ВИЖ ПОВЕЧЕ
14.01.2021 г.
Целта на проект „Football as a seed for gender equality“ е да допринесе срещу дискриминацията и неравенството между половете чрез спорт. Въпреки че спортът е феномен, който включва както мъже, така и жени, той се характеризира с дълбоки различия между половете: мъжете участват повече в спорта, отколкото жените. По-специално, участието на жените е много ниско в спортове като футбола, който в колективното въображение се приема за „мъжки спорт“ и не е подходящ за жени. По-ниското участие на жените е следствие от половите роли, наложени от обществото, които неизбежно влияят върху желанията, интересите и стремежите на момчетата и момичетата.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
13.01.2021 г.
Платформата #SportDiplomacyAcademy за регистрация на спортни организации е отворена за регистрация на спортни организации, като в нея можете да откриете вече над 200 регистрирани структури. Платформата има за цел да спомогне за създаване на международни контакти и кооперация в сферата на спорта, като регистрацията е безплатна за спортни клубове, федерации и организации. С предстоящото стартиране на програмен период 2020-2027 и планираното от страна на Европейския съюз финансиране в сферата на спорта, възможността български спортни организации да бъдат видими като потенциални партньори в международни проекти е ключова.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
11.01.2021 г.
Овластяване чрез спорт е проект който има за цел да използва спорта като инструмент и да образова младите хора в правата на човека, същността на толерантността и сътрудничеството.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
08.01.2021 г.
След предизвикателната 2020 г., екипът на проект #GoodGovernanceSport, координиран от Асоциация за развитие на български спорт подготви за спортните организации мотивационен календар, който има за цел да вдъхнови прилагането на принципите за добро управление в спорта. Чрез 12 месеца вдъхновение ние се стремим да въодушевим спортните организации да гарантират, че доброто управление се прилага във всеки аспект на дейностите им. Календарът е достъпен и за изтегляне от https://bit.ly/3aKKeoQ. Изтеглете календара и бъдете посланици на доброто управление в спорта!
ВИЖ ПОВЕЧЕ
prev
1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 51
next