Новини
09.03.2020 г.
На 09.03.2020 г. в град София се проведе обучение на доброволци от местни спортни организации. Бяха презентирани видеа с изготвени от експертите по проекта упражнения, които могат да се ползват в офис среда.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
06.03.2020 г.
В периода 05 – 07 март 2020, в София се проведе международна среща на партньорите по проект Three Points Shot to Health. Срещата се проведе в защитеното кафене на фондация „Светът на Мария“ - място за трудова рехабилитация и усъвършенстване на умения, съобразени с индивидуалните потребности на заетите в него хора с интелектуални затруднения и беше домакинствана от Асоциация за развитие на българския спорт – партньор от България.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
05.03.2020 г.
В периода 02 – 05 март 2020 в Рийека, Хърватска се проведе първа международна среща по проект South-East European Youth Parasport Exchange SEEYou, който обсъди и планира всички дейности, които ще се проведат през предстоящите 36 месеца. Обучителните и спортни дейности ще спомогнат за развитието на спорта за хора с увреждания в партньорските държави - Хърватия, Сърбия, Гърция, Белгия, България и Германия. В срещата взеха участие Йоанна Дочевска и Стефка Джобова - представители на партньорската организация от България – Асоциация за развитие на българския спорт.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
04.03.2020 г.
В периода 02 – 04 март 2020, в Кьолн, Германия се проведе трета международна среща по проект „The Social Entrepreneurship Training Program for Athletes – SENTA“. Проектът е с фокус върху социалното предприемачество в спорта като нов инструмент за двойна кариера на спортисти. В срещата присъстваха участници от 8 партньорски държави – Австрия, Белгия, Босна и Херцеговина, България, Испания, Канада, Норвегия и Румъния. От името на Асоциация за развитие на българският спорт взеха участие Иван Иванов и Ивайло Здравков. По време на срещата партньорите съгласуваха работен план на предстоящите дейности, дискутираха в детайли административни инструменти и маркетинговите стратегии, планираха в детайли предвидените в проекта събития, споделиха идеи и очаквания, както и създаването на обучителна платформа за предприемачество в спорта.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
01.03.2020 г.
На 01 март 2020, в София, се проведе национално събитие по проект „Танцувай със здравето“ - #DancingWithHealth, което събра обучени инструктори по танци, които да ползват танцовата терапия за жени, диагностицирани с рак на гърдата и практикуващите в техните групи в София и Добрич. По време на събитието, участниците упражниха заедно танците, които са включени в терапията - Салса, Меренге, Бачата, Ча-ча, Румба, Танго. Организаторите от „Асоциация за развитие на българския спорт“ се надяват да има възможност за нови групи на танцовата терапия за жени с рак на гърдата през 2020, за да може да се осигури активен и пълноценен живот на все повече българи.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
29.02.2020 г.
На 29 февруари 2020, в Национална спортна академия „Васил Левски“ се проведе кръгла маса, която запозна над 30 представители на спортни организации с резултатите от обширно проучване на интернет страниците на 56 спортни организации на национално и Европейско ниво, целящо да установи до каква степен спортните структури гарантират прозрачност на взетите решения и финансовите операции, които изпълняват са вече във финален етап. Пълна информация за данните от изследването са публикувани на www.eusport.org/GoodGovernance (Английски език) и бяха подробно представени по време на събитието. Беше представен и наръчник с препоръки за добро управление в спорта, в който са събрани добри практики и съвети към спортните структури. По време на събитието беше представена и рамката на Програма „Еразъм+“ – Спорт и възможностите за финансиране на проекти в сферата на спорта от Европейския съюз. Европейският съюз ще осигури 57.5 милиона евро за финансиране на програма Еразъм+ Спорт през 2020 г. Това са 7.8 милиона евро повече отколкото бяха отпуснати през 2019 г. За периода 2021-2027 г. е предложено увеличение на бюджета за спорт и разширяване на обхвата за подпомагане. Това ще даде още по-големи възможности, както за създаването на устойчиви политики, така и за спортистите, треньорите, различни организации и всички български граждани.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
28.02.2020 г.
Целта на проект Спорт.Младеж.Включване е да насърчава и развива ролята на спорта за овластяване на гражданските умения на младите хора за изграждане на по-приобщаващи и демократични общности чрез споделяне и разпространение на практиките в областта на спорта и физическото възпитание. За да постигне тази цел, проектът ще: * Изгради устойчиво сътрудничество между заинтересованите страни от различни области като: спорт, формално образование и младежка работа; * Сподели и събере практики и инструменти за овластяване на гражданските умения на младите хора с цел подобряване на приобщаването чрез спорт; * Сподели, обсъди и документира подходи, теория и методология, стоящи зад подобни практики; * Разпространи тези практики и методология в рамките на партньорските организации и предоставянето им на разположение във всички участващи страни за по-широка публика от трите области (набор от онлайн практики и методи); * Осигури препоръки за администрацията на националната спортна политика и Европейската комисия за развитие на потенциалната роля на спортните общности за подобряване на приобщаването и борбата с дискриминацията.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
28.02.2020 г.
По време на хърватското председателство на Съвета на ЕС един от приоритетите в областта на спорта ще бъде посветен на спортните квалификации и компетенциите на треньорите. По тази тема ще бъдат подготвени заключения на Съвета, а председателството организира експертен семинар в периода 27/02 – 28/02/2020 "Защо европейският спорт се нуждае от квалифицирани и компетентни треньори?", по време на който бяха обсъдени някои конкретни подтеми.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
28.02.2020 г.
В периода 27.02.-28.02.2020 в гр. Берлин, Германия се проведе първа среща по проект “Ре(ИН)новаторска маркетингова стратегия в полу-професионални женски отбори” /Re(IN)novating Marketing Strategy Across Semi-professional FemaleTeams/ (RINMSASFT), който ще има за цел засилване на компетенциите на мениджърите на полу-професионални женски спортни отбори чрез процес на повишаване на уменията, свързан с маркетингови, комуникационни и видими стратегии.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
26.02.2020 г.
- Кога: 19.03.2020 – 26.03.2020 - Къде: Нуоро, Италия - Кой може да участва: 4 младежи (18-25 години) и 1 лидер (без възрастово ограничени). В младежкия обмен ще участват 36 участници, на възраст от 18 до 25 години, изложени на риск от социално изключване, заинтересовани да разберат за инструментите за неформално обучение чрез спорт и с желание да повишат меките си умения. Избраните участници ще бъдат в равно съотношение мъж – жена.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
24.02.2020 г.
В периода 21-24 февруари 2020, в Милано, Италия, се проведе първа среща по проект Повишаване на нивото на здравето и физическата активност чрез модерен петобой/Enhancing Health and Physical Activity Rates through Pentathlon (EHPARP) има за цел да използва модерния петобоя като инструмент за насърчаване на подобряващата здравето физическа активност сред европейското младежко и възрастно население, както и предоставянето на възможности за двойна кариера на спортистите в отделните дисциплини, съставящи петобоя, които ще бъдат оправомощени като треньори/обучители в своите дисциплини и в обширни програми по петобой за младежи и възрастни.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
22.02.2020 г.
На 22ри и 23ти февруари 2020, в Национална спортна академия "Васил Левски" се проведе представяне на дейностите по проект PLAY’IN TOGETHER. В представянето взеха участие над 35 спортни експерти, като взеки от тях получи изданията, разработени по проекта, които имат за цел да улеснят интеграцията в спортни дейности на деца и младежи с различни увреждания.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
21.02.2020 г.
Първа среща по проект “AQUA PRIMORJE” се проведе в периода 19 – 21.02.2020 г., в град Самобор, Хърватска. В проекта участват партньорски организации от 3 държави, като от българска страна партньор е „Асоциация за развитие на българският спорт“. В срещата взеха участие Калинка Гударовска и Ивайло Здравков, членове на УС на Асоциацията. Проектът стартира на 1 януари 2020 г., и ще продължи 18 месеца с фокус върху неформалното обучение на треньори по синхронно плуване, като целта е те да бъдат запознати с нови методи на тренировка, здравословно хранене, подход и хореография при работата си с младежи с акцент върху минимализиране риска от травми и по-успешна и продължителна спортна кариера на състезателите по синхронно плуване.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
20.02.2020 г.
Проект "Превент" бе представен на редовно заседание на Здравната комисия в към 44-то Народно събрание на Република България, което се проведе на 20 февруари 2020 като част от Националната информационна кампания "Заедно за по-добро белодробно здраве". В събитието взеха участие народните представители, членове на комисията, както и Диана Хаджиангелова, председател на АББА - Асоциация на българите боледуващи от астма, алергии и ХОББ, доц. Ходжев, председател на Българско Дружество по Белодробни Болести (БДББ) и Доц. д-р Мария Стаевска, дм Началник отделение по Респираторна алергия и атопия към Университетска болница Александровска, която представи статистика за хроничните заболявания.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
19.02.2020 г.
В периода 17-19 февруари 2020, в Рим, Италия се проведе първа среща на международният консорциум, който ще реализира дейности в рамките на 2 години, имащи за цел да промотират ценностите в спорта с цел борба с манипулациите на спортни резултати. В срещата взе участие Йоанна Дочевска, председател на Асоциация за развитие на българския спорт – партньор на инициативата от България.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
15.02.2020 г.
В периода 12-15 февруари, в Атина се проведе първа среща на партньорите по проект GOSport, който ще работи в синхрон с европейските политики в областта на спорта, и в частност в сферата на насърчаването на доброто управление в спорта и прилагането на принципите на добро управление. В срещата от името на Асоциация за развитие на българския спорт /партньор по проекта от България/ взе участие Йоанна Дочевска – председател на АРБС.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
13.02.2020 г.
- Кога: 06.03.2020 – 13.03.2020 - Къде: Вила Нова де Сервейра, Португалия - Участници: 4 участници + 1 тийм лидер от всяка държава. Държавите участнички в проекта са: Португалия, България, Полша, Словакия, Турция и Италия
ВИЖ ПОВЕЧЕ
11.02.2020 г.
В периода 08 – 11 Февруари 2020 г., в град Яш, Румъния се проведе първа международна среща по проект „Physical activity in women in menopause: a collaborative partnership for active lifestyles for the prevention and treatment of osteoporosis - HAPPY BONES“, който има за цел да създаде тренировъчен протокол и наръчник за използване на спортът и физическата активност като инструмент за рехабилитация и лечение на остеопороза на жени в менопауза. В проекта участват 6 партньорски организации от България, Италия, Испания, Румъния и Турция. В срещата от името на Асоциация за развитие на българският спорт взеха участие Калинка Гударовска и Ивайло Здравков. По време на срещата партньорите съгласуваха работен план на предстоящите дейности, както и планираха в детайли предвидените в проекта събития.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
10.02.2020 г.
На 09 февруари 2020 в Киелце, Полша се проведе първа среща по проект Let’s include /Leveraging Education Through Sport for INnovative Changes Leading to Unification of Disability and Education - Let's Include/. Let’s include е малко съвместно партньорство в областта на спорта, целящо да насърчи социалното включване и равните възможности на хората с увреждания. Целта на проекта, по-специално, е да покаже таланти и да предизвика стереотипите за хората с увреждания в различни контексти, най-вече извън спортните организации, като училища, неправителствени организации и местни общности.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
09.02.2020 г.
В периода 07-09 февруари 2020, в Киелце, Полша се проведе първа среща по проект “Professional and Personal Experience through Lifelong Learning and Regular Sport” (PROPELLERS). PROPELLERS включва 8 партньорски организации от 6 държави от Европейския съюз (Полша, Италия, България, Хърватия, Гърция и Испания), насочени към насърчаване на доброволното участие в спортни дейности и осъзнаване на значението на физическите дейности, подобряващи здравето, в съответствие с холистичния модел на здравето сред общото население на ЕС, с особен акцент върху категориите в неравностойно положение (NEET, хора с увреждания). В срещата взе участие Йоанна Дочевска, председател на Асоциация за развитие на българския спорт, партньор от България.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
08.02.2020 г.
В периода 07 – 08 февруари 2020 в Национална спортна академия „Васил Левски” се проведе първа среща по проект PARAdig /Dual-Track Careers for Para-Athletes/, в която взеха участие партньорските организации от Австрия, Гърция, Швеция, Ирландия, Италия, Сърбия и България, която в рамките на проекта ще работи съвместно с два български партньора – Национална спортна академия „Васил Левски” и Асоциация за развитие на българския спорт.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
06.02.2020 г.
Както е определено от Европейската спортна харта, спортът трябва да бъде: • Достъпен за всички; • Достъпен за деца и млади хора; • Здравословен и безопасен, честен и толерантен, основан на високи етични ценности; • Способен да насърчава личното развитие на всички нива; • Да уважава околната среда; • Да защитава човешкото достойнство; • Против всякакъв вид експлоатация на хората, занимаващи се със спорт.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
05.02.2020 г.
- Целева група: представители на спортни организации - Период на провеждане: 29 февруари 2020, 13:00 – 15:00ч - Локация: Национална спортна академия „Васил Левски“, ет. 3, конферентна зала
ВИЖ ПОВЕЧЕ
05.02.2020 г.
В периода 04-05 февруари 2020, в София се проведе проведе трета международна среща по проект PLAY’IN TOGETHER, която беше домакинствана от Асоциация за развитие на българския спорт. По време на срещата, партньорите в проекта обсъдиха дейностите, целевата група, възможностите за устойчивост на проекта и неговата връзка с дейностите, които са планирани за домакинството на предстоящите Олимпийски игри в Париж през 2024г. Събитието се проведе в защитеното кафене на фондация „Светът на Мария“ - място за трудова рехабилитация и усъвършенстване на умения, съобразени с индивидуалните потребности на заетите в него хора с интелектуални затруднения.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
01.02.2020 г.
Методологията „Обучение чрез спорт“ е иновативна за България, разработена от специалисти от цяла Европа през 2012 година. Подобни образователни инструменти се използват в редица европейски държави, като имат за цел да преборят редица проблеми в обществото като липса на комуникация, основни човешки права и свободи, ограничаване на дивиантни поведения като агресия и насилие, засилване на екипност и чувството на обществена принадлежност. „Плейдагогика“ Playdagogy е методика за обучение, предназначена за деца на възраст от 6 до 11 години, разработена от PL4Y International в началото на 2000 година. Методите подпомагат процесите на учене докато децата играят различни игри и практикуват разнообразни спортове, като се съсредоточават в следните основни теми хранене / затлъстяване, хигиена, дискриминация, увреждания, околна среда, житейски умения (самоуважение, спазване на правила, зачитане на другите, съвместна работа и др.) и поведенчески рефлекси, които влияят положително върху участващите и средата около тях. - Цел на проект PLAY’IN TOGETHER Европейското общество става все по-приобщаващо за всички хора с увреждания благодарение на популяризирането на олимпийските, параолимпийските и европейските ценности в спортната игра. - Специфични цели • Европейската младеж да промени мисленето си към хората с увреждания чрез практиката на социално-спортни дейности; • Децата с увреждания да се насърчат, оценят и осъзнят потенциала си чрез практикуването на социално-спортни дейности, пренасящи параолимпийски, олимпийски и европейски ценности; • Положителните взаимодействия и приятелството между европейските граждани следва да бъдат в основата на тяхната комуникация, а спортните игри се превръщат в силна връзка и обединяваща публика за гражданите с или без увреждания. - Част от разработените до момента образователни инструменти могат да бъдат изтеглени и ползвани свободно от следния линк: https://www.dropbox.com/sh/bxcstqprebza25f/AAChOYC_Q1NIaZTBmoovBp60a?dl=0 Проект PLAY’IN TOGETHER е съфинансиран по програма Еразъм+ на Европейския Съюз.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
31.01.2020 г.
В периода 28-31 януари 2020 г. в Брюксел, Белгия се проведе първа среща по проект #SPORTolerance, който през следващите 24 месеца ще провежда дейностите си в Белгия, Босна и Херцеговина, България и Кипър. Проект #SPORTolerance идва в момент, когато Европа е изправена пред икономически затруднения, миграционни потоци, тероризъм, опасен възход на популизъм, ксенофобска реторика, екстремизъм и други явления, които тестват нашите демокрации и разклащат доверието на обществото към държавните и международните институции. Въпреки, че радикализацията може да се случи на всяка възраст, младите хора в търсене на чувство за принадлежност, цел в живота или идентичност могат да бъдат особено незащитени. Младите хора също са една от най-мобилните и динамични групи от населението, имащи разнородни възможности за взаимодействие с лица от различен културен произход.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
30.01.2020 г.
В периода 28-30 януари 2020 г., в Брюксел, Белгия се проведе първа партньорска среща по проект „DU MOTION“, в който участват партньори от Белгия, България, Хърватия, Италия, Полша, Швеция и Турция. От страна на “Асоциация за развитие на българския спорт” взеха участие Калинка Гударовска и Ивайло Здравков, членове на УС на АРБС.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
prev
1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 53
next