Открийте организирани тренировки по вид спорт близо до Вас
Новини
28.11.2019 г.
На 28 ноември 2019 г., в София, България се проведе финална среща по проект „Building healthy Communities, changing opportunities“. Стратегическо партньорство между пет организации от България, Испания, Полша, Кипър и Италия, като един от партньорите е „Асоциация за развитие на българския спорт“, разработи наръчник с добри практики и инструменти за „Обучение чрез спорт“ - инструмент, който да се използва при работата с младежи, с добавена полезна информация за средата във всяка партньорска държава. В срещата, от името на „Асоциация за развитие на българския спорт“, взе участие Ивайло Здравков – член на УС на Асоциацията. По време на срещата партньорите обсъдиха дейностите по проекта и възможностите за задълбочаване на партньорството в сферата на младежта.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
28.11.2019 г.
Втората дейност по изграждане на капацитет, в рамките на проект Bocce together, active forever, включваща семинар за обучение на инструктори и турнир по боче се проведе в Будапеща, Унгария, в периода 27 - 29 ноември 2019. Основната цел на проекта е да популяризира традиционния спорт боче, който е популярен в Хърватска, но не толкова разпространен в Унгария и България, които са партньори по проекта. Целта на дейността по изграждане на капацитет (семинар и турнир по боче) във всяка една държава участник по проекта, е да насърчи хората от всички възрасти и полове да се занимават с развлекателна дейност, която е достъпна за всички, да ги научи на техниките на боче и да популяризира традиционните спортове и игри. В обучението, което се проведе в Унгария, участие взеха спортни треньори и социални работници от цялата страна, които имаха възможност да преминат през теоретично и практическо обучение, водено от хърватски специалисти по боче. На 28 ноември участниците по проекта проведоха практическо обучение по време на турнир, в който взеха участие ученици на възраст между 11 и 12 години , които имаха възможност да се забавляват с този нов за тях спорт.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
28.11.2019 г.
"Integr-Action Through ETS" (IATETS) е 24-месечно стратегическо партньорство, насочено към създаването на нови възможности за образование и лична реализация за възрастни европейци в неравностойно положение, засегнати от увреждане, чрез предоставяне на образователни формати и методи на персонализирано обучение, основани на Обучение чрез спорт (ОЧС).
ВИЖ ПОВЕЧЕ
27.11.2019 г.
Днес 27.11.2019 г., „Асоциация за развитие на българския спорт“, организира популяризиращо събитие по проект „Физическите упражнения като средство за превенция и възстановяване от хронични заболявания“ /ПРЕВЕНТ/, по време на което физиотерапевти и кинезитерапевти имаха възможност да се запознаят с целите и задачите на проекта. По време на срещата беше представена иновативна практика, която правителството във Великобритания прилага от няколко години – предписване на физическа активности и спорт от страна на здравните специалисти като инструмент за превенция и подобряване на начина на живот на пациенти с различни заболявания. Практиката е налична на интернет страницата https://movingmedicine.ac.uk, като инициативата е финансирана и подкрепена от министерство на здравеопазването на Великобритания.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
27.11.2019 г.
В периода 24.11.2019 - 27.11.2019 в гр. Сасари, Италия се проведете втора международна среща по проекта "Winter Sport is Coming". Представители на Асоциация за развитие на българския спорт бяха Константин Занков-член на УС, Борислава Йорданова и Никола Гударовски-специалисти ски спортове и доброволци в организацията.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
24.11.2019 г.
В периода 17.11.2019 - 23.11.2019 в Плочк, Полша се проведе трета международна среща и обучение на учители по физическо възпитание и спорт по проект “Sports Against Bullying” /Спорт срещу тормоза в училищата/. В събитието участваха представители на шест партньорски организации, като Асоциация за развитие на българския спорт беше представлявана от Ивайло Здравков и Константин Занков, членове на УС на организацията и трима учители по физическо възпитание и спорт от България.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
22.11.2019 г.
В периода 20-22 ноември 2019, в Лодз, Полша се проведе финална среща и конференция по стратегическото партньорство в сферата на младежта „Академия за Младежки Работници“. Проектът се реализира съвместно между България, Полша, Испания и Македония, които разработиха полезни и адекватни за динамичното развитие на младите хора инструменти. В срещата, от името на „Асоциация за развитие на българския спорт“, взеха участие Константин Занков и Ивайло Здравков – членове на УС на Асоциацията. По време на срещата партньорите обсъдиха дейностите по проекта и възможностите за задълбочаване на партньорството в сферата на младежта.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
19.11.2019 г.
В периода 11 – 19 ноември 2019, в Сюйдад дел Есте, Парагвай се проведе младежки обмен в сферата на здравословния начин на живот и физическата активност сред младите хора, в който взеха участие младежи от България, Италия, Парагвай и Перу. Дейността се проведе в рамките на проект "HEalth Practices for Own Self-Improvement" (HEPOSI), съ-финансиран по програма Еразъм+ на Европейския съюз и в рамките на седем работни дни, участниците работиха върху Наръчник "Healthy Sensitive Youth", очертаващ методите, използвани в дейностите на проекта и фокусиран върху здравословен начин на живот на младежите от участващите държави. По време на обучението, младежите имаха възможност да посетят местни обучителни центрове и спортни клубове и да обменят опит как функционират, както и бяха посетени от представители на местната власт, неправителствени организации и университети в Парагвай, с които имаха възможност да дискутират актуални за тях предизвикателства и проблеми.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
16.11.2019 г.
Проект Добро управление в спорта представен на Втори международен научен конгрес „Приложни науки в спорта“, съвместно с Първи балкански конгрес „Физическо възпитание, спорт, здраве“ в НСА «Васил Левски».
ВИЖ ПОВЕЧЕ
16.11.2019 г.
Трета последна международна среща по проект „EGPIS2 - Еncouraging Girls Participation In Sport“ се проведе в Рим, Италия в периода 12-16 ноември 2019 г. Участници от Швеция, Чехия, Великобритания, Италия, Турция, Португалия, Кипър и България обсъдиха и анализираха пречките и предизвикателствата, които ограничават достъпа на момичета между 11-17 години да участват в спортни занимания. От страна на „Асоциация за развитие на българския спорт“ в срещата взеха участие Калинка Гударовска и Ивайло Здравков - членове на УС на Асоциацията. По време на срещата бяха обсъдени дейностите, които бяха реализирани в рамките на проекта, ролята на момчетата и момичетата в практикуването на спортни занимания, както и възможностите за ползване на спорта като средство за социална промяна и подобряване на междукултурния диалог за насърчаване на използването му за постигане на социални постижения.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
13.11.2019 г.
В периода 13-14 ноември 2019 г. в гр. София, България се проведе партньорско обучение „Добро управление в контекста на жизнения цикъл на големите спортни събития - от тръжната процедура до наследството“, съфинансирано от Програма „Еразъм+“ на Европейския съюз и съгласно Работен план на ЕС за спорта 2017-2020.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
09.11.2019 г.
Общата цел на проект Three Points Shot to Health е да планира специални тренировки по баскетбол за деца на възраст между 10 и 16 години. Силата и пъргавината, развита с плиометрична тренировка от най-ранна възраст, трябва да се подкрепят от специално подготвително обучение. Тези упражнения трябва да поддържат мускулите, които най-често се използват в спортове, при които са необходими добър баланс и по-голяма подвижност на ставите. В допълнение към силата, всички връзки, стави и мускули трябва да получат високо ниво на гъвкавост. След време рискът от увреждане ще намалее при укрепване и разтягане на тези части. Разбира се, желанието на младите спортисти да постигнат успех за кратко време, но е по-добре успехът да се забави за сметка на здравето. Младите спортисти не трябва да бъдат изключвани от състезания на високо ниво без да се вземе предвид биологичната им възраст и без да са напълно подготвени физиологично. Специално треньорите, работещи във възрастовия диапазон 10-16 г., са длъжни да получат специално спортно здравно обучение по посочената тема. Това обучение е жизненоважно за здравето на спортистите.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
09.11.2019 г.
Проект “Re(IN)novating Marketing Strategy Across Semi-professional Female Teams” (RINMSASFT) цели засилване на компетенциите на мениджърите на полу-професионални женски спортни отбори чрез процес на повишаване на уменията, свързан с маркетингови, комуникационни и видими стратегии.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
08.11.2019 г.
На 8 ноември 2019, в Национална спортна академия „Васил Левски“, се проведе международна среща по проект „Танцувай със здравето“ - #DancingWithHealth, в която взеха участие представители на университети, здравни и изследователски организация от Италия, Холандия, Великобритания и Литва, които обсъдиха постигнатите до момента резултати по проекта и следващите стъпки за прилагане на танцовия протокол в партньорските държави и в Европа.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
06.11.2019 г.
В периода 4-7 ноември 2019, в Самоков, България се проведе семинар на Асоциацията на балканските атлетически федерации "Жени лидерки в атлетиката", който има за цел да овласти и мотивира все повече жени да заемат лидерски позиции в спорта. Събитието беше открито от Добромир Карамаринов, председател на АБАФ и на БФ Лека атлетика, Първи вицепрезидент на Европейската атлетика, член на съвета на Международната федерация по лека атлетика.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
06.11.2019 г.
Днес 06.11.2019, „Асоциация за развитие на българския спорт“, съвместно с волейболен клуб „Ахил“ организира спортно събитие по проект „Building healthy Communities, changing opportunities“, по време на което атлети и треньори на клуба имаха възможност да се запознаят с методологията за неформално обучение „Обучение чрез спорт“. Методологията „Обучение чрез спорт“ е официален обучителен ресурс, публикуван в ресурсните центрове на Европейската комисия „Салто“ и е представяна многократно пред Съвета на Европа. Този образователен инструмент се използва в редица европейски държави, като има за цел да пребори редица проблеми в обществото като липса на комуникация, основни човешки права и свободи, ограничаване на дивиантни поведения като агресия и насилие, засилване на екипността и чувството на обществена принадлежност. С оглед на огромните възможности на методологията за личностно развитие, което рефлектира и върху желанието на деца и младежи да посещават спортни занимания, спортните специалисти изразиха положителната си настройка да ползват елементи от нея в тренировките, които провеждат.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
06.11.2019 г.
- Локация и период:
Поморие, България, 32 сесии стартиращи от януари 2020
- Локация:
Поморие, Спортна зала “Иван Вазов”
- Капацитет:
15-18 души
- Такса:
Безплатно!
- Информация за проекта:
https://www.bulsport.bg/dance_with_health.html
ВИЖ ПОВЕЧЕ
06.11.2019 г.
Проект „МОСТ - Мобилност на персонал Mobility of staff MOST” беше реализиран през 2018 година и в резултат на финална оценка на качеството на реализираните дейности в рамките на проекта, Главна дирекция „Образование, Младеж, Спорт и Култура“ уведоми, че проект МОСТ е избран за Добра практика от експерти на Главната дирекция. „Добри практики“ са приключили проекти, които биват отличени заради тяхното въздействие, подпомагане на създаването на политики, иновативни резултати и/или креативен подход и могат да служат за вдъхновение на други организации се казва още в писмото на Европейската комисия. Селекцията на проектите е извършена възоснова на строги критерии и взимайки предвид тяхното качество, релевантност и резултати.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
05.11.2019 г.
- Финално издание по проект (Re)Play for Inclusion: https://www.dropbox.com/s/ezaa4ojntmy8thd/Booklet%20-%20%28Re%29%20Play%20for%20Inclusion.pdf?dl=0
ВИЖ ПОВЕЧЕ
05.11.2019 г.
- ТАНЦОВА ТЕРАПИЯ за жени с рак на гърдата
- ГРАФИК:
* СЪБОТА 09.30 - 10.30
* НЕДЕЛЯ 09.30 - 10.30
📌Танцовата терапия в момента набира участници и стартира на 30.11.2019г.!!!
📌Всички тренировки са на цена от 5 лв.
📌Залата, където се провеждат тренировките се намира в ЧИТАЛИЩЕ Елин Пелин в кв. Трошево
📞Телефон за връзка и записване 0878811873
ВИЖ ПОВЕЧЕ
04.11.2019 г.
- Кога:
06.07.2020 – 15.07.2020
- Къде:
South Downs, Великобритания
- Кой:
5 младежи на възраст 18 - 30 години + 1 лидер на възраст над 18 години от всяка държава (Алжир, България, Кипър, Гърция, Испания Турция и Великобритания)
- Предварителна среща:
16/04 - 19/04/2020 - 1 участник + 1 лидер.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
03.11.2019 г.
- Physical activity in women in menopause: a collaborative partnership for active lifestyles for the prevention and treatment of osteoporosis / HAPPY BONES.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
02.11.2019 г.
- Кога:
12.12.2019 – 19.12.2019
- Къде:
Сасари, Сардиния, Италия
- Кой:
5 младежки работници, треньори по вид спорт и обучители от всяка държава
ВИЖ ПОВЕЧЕ
01.11.2019 г.
Проект Let’s include /Leveraging Education Through Sport for INnovative Changes Leading to Unification of Disability and Education - Let's Include/ е малко съвместно партньорство в областта на спорта, целящо да насърчи социалното включване и равните възможности на хората с увреждания. Целта на проекта, по-специално, е да покаже таланти и да предизвика стереотипите за хората с увреждания в различни контексти, най-вече извън спортните организации, като училища, неправителствени организации и местни общности.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
30.10.2019 г.
В периода 28.10.-30.10.2019 в гр. Самобор, Хърватска се проведе втора среща по проект Active Break. В срещата участие взеха Калинка Гударовска - Член на УС на АРБС и Никола Гударовски - част от екипа на асоциацията.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
30.10.2019 г.
В периода 27-30 октомври 2019, в Будапеща (Европейска столица на спорта през 2019г) се проведе първа среща по проект Спорт.Младеж.Включване (Sport.Youth.Inclusion/S-Y-IN), който ще бъде реализиран в три сектора: спорт, образование и младежка работа. В срещата взеха участие Йоанна Дочевска, Стефка Джобова и Каролина Зографова, представители на партньорската организация от България (Асоциация за развитие на българския спорт). Спортът има централна социална роля в съвременното общество. Спортът е състезание, но също така е и поле за изучаване на социални умения. Спортът може да бъде инструмент за положителни социални промени, но може да бъде и опасен инструмент за социална и политическа манипулация. Затова трябва да насочим вниманието на гражданите към положителния социален потенциал на спорта. Както в Бялата книга на ЕС за спорта, спортът има много силна социална роля, чрез която във формалното и неформалното образование той укрепва човешкия капитал на Европа. Ценностите, предавани чрез спорта, помагат за развитието на знания, мотивация, умения и готовност за лични усилия. Времето, прекарано в спортни дейности, води до значителни и обозрими ползи за здравето и образованието.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
29.10.2019 г.
На 29 октомври 2019г., в София, България се проведе кратък обучителен курс „Reflection Workshop - EGPIS2“ по проект „EGPIS2 - Еncouraging Girls Participation In Sport“. Обучението беше проведено от Асоциация за развитие на българския спорт и в него взеха участие спортни педагози и треньори, които обсъдиха и анализираха пречките и предизвикателствата, които ограничават достъпа на жените и по специално на момичета между 11-17 години да участват в спортни занимания.
ВИЖ ПОВЕЧЕ