Новини
03.06.2020 г.
Проект Youth Sports Fair Chance има за цел да намали предизвикателствата в сферата на насилието и да се справи с расизма, дискриминацията и нетолерантността в спорта (напр. по време на спортни събития). Проектът има за цел да идентифицира, развие и състави най-добри практики, свързани със спорта, които оптимално допринасят за разпространението на посланията за уважение, борба срещу дискриминацията и расизма и предотвратяването на всички форми на насилие в спорта. Youth Sports Fair Chance ще адресира темите за намаляване на насилието, расизма и дискриминацията чрез популяризиране на признаването на спортните ценности и преподаване пред основните целеви групи (ученици в начални училища, учители по физическо възпитание).
ВИЖ ПОВЕЧЕ
28.05.2020 г.
Проект „Active in Sport Again!“ има за цел да насърчи социалното включване на бившите елитни спортисти, чрез организиране на неформални уъркшопове и развлекателни спортни дейности с цел увеличаване на техния капацитет и подпомагане на тяхната реактивация в спорта и ежедневието. В проекта участват 3 партньорски организации от България, Хърватска и Словения.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
26.05.2020 г.
Развитието на туризма и планинските спортове става все по-популярно. Името „You and the Mounth / YATM /“ („Ти и Планината“) беше избрано, защото искаме да покажем съществуващата връзката между хората и планината. С проекта насърчаваме младите хора да продължат да търсят устойчив туризъм и спорт, но въпреки това трябва да разберат, че неразумното поведение в планината понякога води до сериозни последици. Събирайки млади хора, ние се стремим да ги научим на основни умения, които са от съществено значение за практикуването на туризъм и спорт в планината. Те ще усъвършенстват уменията, които ще бъдат полезни не само в планината, но и в ежедневието им. Чрез всички дейности, които сме планирали, те ще бъдат изведени от зона на комфорт, ще трябва да решават случаи, с които е възможно да се сблъскат в планината, но тези умения биха могли да използват и в живота си за напред.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
25.05.2020 г.
Общата цел на проект Three Points Shot to Health е да планира специални тренировки по баскетбол за деца на възраст между 10 и 16 години. Силата и пъргавината, развита с плиометрична тренировка от най-ранна възраст, трябва да се подкрепят от специално подготвително обучение. Тези упражнения трябва да поддържат мускулите, които най-често се използват в спортове, при които са необходими добър баланс и по-голяма подвижност на ставите. В допълнение към силата, всички връзки, стави и мускули трябва да получат високо ниво на гъвкавост. След време рискът от увреждане ще намалее при укрепване и разтягане на тези части. Разбира се, желанието на младите спортисти да постигнат успех за кратко време, но е по-добре успехът да се забави за сметка на здравето. Младите спортисти не трябва да бъдат изключвани от състезания на високо ниво без да се вземе предвид биологичната им възраст и без да са напълно подготвени физиологично. Специално треньорите, работещи във възрастовия диапазон 10-16 г., са длъжни да получат специално спортно здравно обучение по посочената тема. Това обучение е жизненоважно за здравето на спортистите. Конкретната цел на проект Three Points Shot to Health е да се споделят най-добрите практики за баскетбол и да се предпазят спортистите, особено най-младите, от опасности за здравето и осигуряване на безопасността им чрез подобряване на условията за тренировки и състезания.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
22.05.2020 г.
На 22 май 2020 г. участниците на #SportDiplomacyAcademy се срещнаха на онлайн среща, за да се информират взаимно за ситуацията в техните страни и да получат актуализация от екипа на проекта за дейностите по проекта, засегнати от пандемията COVID-19. По време на срещата беше представена платформата на проекта www.eusportdiplomacy.info, която има възможност за регистрация на спортни организации от Европейския съюз и Западните Балкани с цел създаване на устойчива мрежа от активни спортни организации в международно сътрудничество. Половината от 80 участници в проекта успяха да се присъединят към събирането и отправиха положително послание към спортната общност, която живее в предизвикателни времена в настоящия момент (съобщението е достъпно като картинка в настоящото съобщение).
ВИЖ ПОВЕЧЕ
15.05.2020 г.
Националният младежки съвет на Унгария счита използването на майчин език при провеждането на Европейското младежко събитие (EYE) и други младежки програми на ЕС за важен приоритет.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
15.05.2020 г.
Проект Youth Sports Fair Chance има за цел да намали предизвикателствата в сферата на насилието и да се справи с расизма, дискриминацията и нетолерантността в спорта (напр. по време на спортни събития). Проектът има за цел да идентифицира, развие и състави най-добри практики, свързани със спорта, които оптимално допринасят за разпространението на посланията за уважение, борба срещу дискриминацията и расизма и предотвратяването на всички форми на насилие в спорта. Youth Sports Fair Chance ще адресира темите за намаляване на насилието, расизма и дискриминацията чрез популяризиране на признаването на спортните ценности и преподаване пред основните целеви групи (ученици в начални училища, учители по физическо възпитание).
ВИЖ ПОВЕЧЕ
28.04.2020 г.
Проект “Professional and Personal Experience through Lifelong Learning and Regular Sport” (PROPELLERS). PROPELLERS включва 8 партньорски организации от 6 държави от Европейския съюз (Полша, Италия, България, Хърватия, Гърция и Испания), насочени към насърчаване на доброволното участие в спортни дейности и осъзнаване на значението на физическите дейности, подобряващи здравето, в съответствие с холистичния модел на здравето сред общото население на ЕС, с особен акцент върху категориите в неравностойно положение (NEET, хора с увреждания). Настоящото съвместно партньорство планира да реализира няколко местни, национални и международни дейности в период от 30 месеца с концепцията за насърчаване на синергия между областта на спорта, здравеопазването, образованието, обучението и младежта. 8 партньори от 6 държави и 25 професионалисти ще работят заедно в консорциум с големи амбиции. Координатор на проекта е полската организация Регионален доброволчески център.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
27.04.2020 г.
Проект PARAdig /Dual-Track Careers for Para-Athletes/ има за цел да обърне внимание на параспортистите, които имат куража, решителността, вдъхновението и чувството за равенство, за да преодолеят предполагаемите граници и постигнат високи резултати като спортисти. Този проект ще се съсредоточи върху процесът от началото до края на кариерата чрез картографиране и проследяването на потенциални спортисти, които имат увреждане, за да се идентифицират отговорниците за политики, които първи забелязват потенциала, тези които работят върху изграждането на капацитет, тези които насочват спортистите към местни центрове за обучение, както и процесите след приключване на спортната им кариера и започване на процес на интеграция и включване в заетост.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
25.03.2020 г.
Проект “AQUA PRIMORJE” има за цел да допринесе за неформалното обучение на треньори по синхронно плуване, като целта е те да бъдат запознати с нови методи на тренировка, здравословно хранене, подход и хореография при работата си с младежи с акцент върху минимализиране риска от травми и по-успешна и продължителна спортна кариера на състезателите по синхронно плуване.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
13.03.2020 г.
В периода 06.03.2020 – 13.03.2020 във Вила Нова де Сервейра, Португалия се проведе младежки обмен Don’t Stop Me Now, в който взеха участие младежи от Португалия, България, Полша, Словакия, Турция и Италия.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
10.03.2020 г.
Du Motion е проект в рамките на Програма Еразъм+ Спорт, който има за цел да подкрепи спортни клубове и организации, работещи с доброволци по време на спортни събития. Целта на проучването е да се установи актуалната ситуация в спортните клубове и организации, работещи с доброволци и да се идентифицират областите на подобрение. Молим Ви, да отговорите на въпросите по-долу като представител на добворолец в спорта или на вашия спортен клуб/организация. Това ще отнеме само няколко минути. Отговорите Ви са напълно анонимни и участието Ви е доброволно. Отговорите ще бъдат анализирани и представени само на групово ниво. Благодарим Ви за участието!
ВИЖ ПОВЕЧЕ
10.03.2020 г.
В периода 08-10 Март 2020 г., в град Загреб, Хърватска се проведе първа международна среща по проект „Active in Sport Again!“, който има за цел да насърчи социалното включване на бившите елитни спортисти, чрез организиране на неформални уъркшопове и развлекателни спортни дейности с цел увеличаване на техния капацитет и подпомагане на тяхната реактивация в спорта и ежедневието. В проекта участват 3 партньорски организации от България, Хърватска и Словения. В срещата от името на Асоциация за развитие на българският спорт взеха участие Константин Занков и Ивайло Здравков. По време на срещата партньорите съгласуваха работен план на предстоящите дейности, както и планираха в детайли предвидените в проекта събития.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
09.03.2020 г.
На 09.03.2020 г. в град София се проведе обучение на доброволци от местни спортни организации. Бяха презентирани видеа с изготвени от експертите по проекта упражнения, които могат да се ползват в офис среда.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
06.03.2020 г.
В периода 05 – 07 март 2020, в София се проведе международна среща на партньорите по проект Three Points Shot to Health. Срещата се проведе в защитеното кафене на фондация „Светът на Мария“ - място за трудова рехабилитация и усъвършенстване на умения, съобразени с индивидуалните потребности на заетите в него хора с интелектуални затруднения и беше домакинствана от Асоциация за развитие на българския спорт – партньор от България.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
05.03.2020 г.
В периода 02 – 05 март 2020 в Рийека, Хърватска се проведе първа международна среща по проект South-East European Youth Parasport Exchange SEEYou, който обсъди и планира всички дейности, които ще се проведат през предстоящите 36 месеца. Обучителните и спортни дейности ще спомогнат за развитието на спорта за хора с увреждания в партньорските държави - Хърватия, Сърбия, Гърция, Белгия, България и Германия. В срещата взеха участие Йоанна Дочевска и Стефка Джобова - представители на партньорската организация от България – Асоциация за развитие на българския спорт.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
04.03.2020 г.
В периода 02 – 04 март 2020, в Кьолн, Германия се проведе трета международна среща по проект „The Social Entrepreneurship Training Program for Athletes – SENTA“. Проектът е с фокус върху социалното предприемачество в спорта като нов инструмент за двойна кариера на спортисти. В срещата присъстваха участници от 8 партньорски държави – Австрия, Белгия, Босна и Херцеговина, България, Испания, Канада, Норвегия и Румъния. От името на Асоциация за развитие на българският спорт взеха участие Иван Иванов и Ивайло Здравков. По време на срещата партньорите съгласуваха работен план на предстоящите дейности, дискутираха в детайли административни инструменти и маркетинговите стратегии, планираха в детайли предвидените в проекта събития, споделиха идеи и очаквания, както и създаването на обучителна платформа за предприемачество в спорта.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
01.03.2020 г.
На 01 март 2020, в София, се проведе национално събитие по проект „Танцувай със здравето“ - #DancingWithHealth, което събра обучени инструктори по танци, които да ползват танцовата терапия за жени, диагностицирани с рак на гърдата и практикуващите в техните групи в София и Добрич. По време на събитието, участниците упражниха заедно танците, които са включени в терапията - Салса, Меренге, Бачата, Ча-ча, Румба, Танго. Организаторите от „Асоциация за развитие на българския спорт“ се надяват да има възможност за нови групи на танцовата терапия за жени с рак на гърдата през 2020, за да може да се осигури активен и пълноценен живот на все повече българи.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
29.02.2020 г.
На 29 февруари 2020, в Национална спортна академия „Васил Левски“ се проведе кръгла маса, която запозна над 30 представители на спортни организации с резултатите от обширно проучване на интернет страниците на 56 спортни организации на национално и Европейско ниво, целящо да установи до каква степен спортните структури гарантират прозрачност на взетите решения и финансовите операции, които изпълняват са вече във финален етап. Пълна информация за данните от изследването са публикувани на www.eusport.org/GoodGovernance (Английски език) и бяха подробно представени по време на събитието. Беше представен и наръчник с препоръки за добро управление в спорта, в който са събрани добри практики и съвети към спортните структури. По време на събитието беше представена и рамката на Програма „Еразъм+“ – Спорт и възможностите за финансиране на проекти в сферата на спорта от Европейския съюз. Европейският съюз ще осигури 57.5 милиона евро за финансиране на програма Еразъм+ Спорт през 2020 г. Това са 7.8 милиона евро повече отколкото бяха отпуснати през 2019 г. За периода 2021-2027 г. е предложено увеличение на бюджета за спорт и разширяване на обхвата за подпомагане. Това ще даде още по-големи възможности, както за създаването на устойчиви политики, така и за спортистите, треньорите, различни организации и всички български граждани.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
28.02.2020 г.
Целта на проект Спорт.Младеж.Включване е да насърчава и развива ролята на спорта за овластяване на гражданските умения на младите хора за изграждане на по-приобщаващи и демократични общности чрез споделяне и разпространение на практиките в областта на спорта и физическото възпитание. За да постигне тази цел, проектът ще: * Изгради устойчиво сътрудничество между заинтересованите страни от различни области като: спорт, формално образование и младежка работа; * Сподели и събере практики и инструменти за овластяване на гражданските умения на младите хора с цел подобряване на приобщаването чрез спорт; * Сподели, обсъди и документира подходи, теория и методология, стоящи зад подобни практики; * Разпространи тези практики и методология в рамките на партньорските организации и предоставянето им на разположение във всички участващи страни за по-широка публика от трите области (набор от онлайн практики и методи); * Осигури препоръки за администрацията на националната спортна политика и Европейската комисия за развитие на потенциалната роля на спортните общности за подобряване на приобщаването и борбата с дискриминацията.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
28.02.2020 г.
По време на хърватското председателство на Съвета на ЕС един от приоритетите в областта на спорта ще бъде посветен на спортните квалификации и компетенциите на треньорите. По тази тема ще бъдат подготвени заключения на Съвета, а председателството организира експертен семинар в периода 27/02 – 28/02/2020 "Защо европейският спорт се нуждае от квалифицирани и компетентни треньори?", по време на който бяха обсъдени някои конкретни подтеми.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
28.02.2020 г.
В периода 27.02.-28.02.2020 в гр. Берлин, Германия се проведе първа среща по проект “Ре(ИН)новаторска маркетингова стратегия в полу-професионални женски отбори” /Re(IN)novating Marketing Strategy Across Semi-professional FemaleTeams/ (RINMSASFT), който ще има за цел засилване на компетенциите на мениджърите на полу-професионални женски спортни отбори чрез процес на повишаване на уменията, свързан с маркетингови, комуникационни и видими стратегии.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
26.02.2020 г.
- Кога: 19.03.2020 – 26.03.2020 - Къде: Нуоро, Италия - Кой може да участва: 4 младежи (18-25 години) и 1 лидер (без възрастово ограничени). В младежкия обмен ще участват 36 участници, на възраст от 18 до 25 години, изложени на риск от социално изключване, заинтересовани да разберат за инструментите за неформално обучение чрез спорт и с желание да повишат меките си умения. Избраните участници ще бъдат в равно съотношение мъж – жена.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
24.02.2020 г.
В периода 21-24 февруари 2020, в Милано, Италия, се проведе първа среща по проект Повишаване на нивото на здравето и физическата активност чрез модерен петобой/Enhancing Health and Physical Activity Rates through Pentathlon (EHPARP) има за цел да използва модерния петобоя като инструмент за насърчаване на подобряващата здравето физическа активност сред европейското младежко и възрастно население, както и предоставянето на възможности за двойна кариера на спортистите в отделните дисциплини, съставящи петобоя, които ще бъдат оправомощени като треньори/обучители в своите дисциплини и в обширни програми по петобой за младежи и възрастни.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
22.02.2020 г.
На 22ри и 23ти февруари 2020, в Национална спортна академия "Васил Левски" се проведе представяне на дейностите по проект PLAY’IN TOGETHER. В представянето взеха участие над 35 спортни експерти, като взеки от тях получи изданията, разработени по проекта, които имат за цел да улеснят интеграцията в спортни дейности на деца и младежи с различни увреждания.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
21.02.2020 г.
Първа среща по проект “AQUA PRIMORJE” се проведе в периода 19 – 21.02.2020 г., в град Самобор, Хърватска. В проекта участват партньорски организации от 3 държави, като от българска страна партньор е „Асоциация за развитие на българският спорт“. В срещата взеха участие Калинка Гударовска и Ивайло Здравков, членове на УС на Асоциацията. Проектът стартира на 1 януари 2020 г., и ще продължи 18 месеца с фокус върху неформалното обучение на треньори по синхронно плуване, като целта е те да бъдат запознати с нови методи на тренировка, здравословно хранене, подход и хореография при работата си с младежи с акцент върху минимализиране риска от травми и по-успешна и продължителна спортна кариера на състезателите по синхронно плуване.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
20.02.2020 г.
Проект "Превент" бе представен на редовно заседание на Здравната комисия в към 44-то Народно събрание на Република България, което се проведе на 20 февруари 2020 като част от Националната информационна кампания "Заедно за по-добро белодробно здраве". В събитието взеха участие народните представители, членове на комисията, както и Диана Хаджиангелова, председател на АББА - Асоциация на българите боледуващи от астма, алергии и ХОББ, доц. Ходжев, председател на Българско Дружество по Белодробни Болести (БДББ) и Доц. д-р Мария Стаевска, дм Началник отделение по Респираторна алергия и атопия към Университетска болница Александровска, която представи статистика за хроничните заболявания.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
prev
1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 52
next