Открийте организирани тренировки по вид спорт близо до Вас
Новини
05.01.2020 г.
Проектът ”MiSport – приобщаване на мигранти чрез спорт” представлява инициатива, реализирана на практика от общи нужди на всички участващи страни - Франция, България, Италия, Гърция и Румъния. Има няколко източника и причини за мигрантския феномен, на който чрез целите и дейностите на този проект се стремим да предложим решения.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
05.01.2020 г.
- Конкретните дейности, които ще бъдат извършени по време на проект Здравословен Живот чрез Здравословни Хранителни Навици ЗЖЗХН, са следните:
1) Анализ на успешни практики на младежкото обучение в спортното участие, физическата активност и здравословното хранене, подобряващо здравето. Изследването ще обхване секторите на спорта, неправителствените организации, фитнес и диетолозите (съоръжения, експерти и практици).
2) Създаване на Наръчник за добри практики.
3) Създаване на Формат за обучение за смесени групи от професионалисти (спортни треньори, НПО обучители и практикуващи в сферата на здравословното хранене), предоставящ им методи за неформално обучение, с които да предадат на младежите цялостна практика за здравословен начин на живот.
4) Провеждане на местни обучения за професионалисти във всяка страна/организация партньор.
5) Провеждане на местни дейности с млади хора в неравностойно положение (10 на държава) във всяка партньорска държава/организация. Дейностите ще включват прилагането на програма за неформално обучение, фокусирана върху различните аспекти на цялостния здравословен начин на живот (спорт, физическа активност и здравословно хранене).
6) Създаване на Учебник за оператори от различни сектори, за насърчаване на здравословния начин на живот сред младите хора чрез неформално обучение.
7) Провеждане на дейности за повишаване на осведомеността на местно ниво, насочени към младите хора, общностите, образователните институции и заинтересованите страни в областта на спорта, храненето и физическата активност.
8) Създаване на Уеб Платформа на проекта на няколко езика, съхраняваща информация за проекта и образователно съдържание.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
23.12.2019 г.
На 21 декември 2019, в рамките на петите поредни Коледни празници в Банкя, организирани от Столична община район „Банкя“, участниците в проект Спортна дипломатическа академия организираха благотворителен базар, на който бяха събрани средства за нуждите на Дом за пълнолетни лица с умствена изостаналост, гр. Баня, Карлово.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
23.12.2019 г.
Ежедневно в личното си, социално или професионално поле можем да видим всички предизвикателства, които се случват в обществото: дискриминация, расизъм, заболявания (физически и психически), бедност, финансови проблеми в семействата, бариери при достъпа до работа. Спортът е социален феномен, свързан с всички полета и сектори (здраве - физическо, психическо и емоционално, социално включване, образование, туризъм, политика, бизнес и устойчивост). Този факт отразява това, че спортът е много мощен „инструмент“, който ако се използва правилно, може да се справи с предизвикателствата, пред които са изправени нашите общества, и да помогне на хората да живеят по-добре.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
19.12.2019 г.
В периода 12.12.2019 – 19.12.2019, в Сасари, Сардиния, Италия се проведе обучение ETS for Youth Equality, в което взеха участие 5 младежки работници, треньори по вид спорт и обучители от България, Италия и Ирландия.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
18.12.2019 г.
На 17 декември 2019 година в гр. Брюксел, Белгия се проведе семинар на тема „Специфичност на спорта в рамките на ЕС“ (Specificity of sport within the EU) в рамките на одобрения работен план на ЕС за спорт (2017-2020), чиито общи цели са:
ВИЖ ПОВЕЧЕ
12.12.2019 г.
В периода 09-12 декември 2019, в Сараево, Босна и Херцеговина се проведе първа среща по проект „Структурирано обучение за осведоменост в медиите“ (Structured Learning for Awareness in Media/SLAM), който има за цел да повиши информираността и критичното мислене на младите хора за ролята на средствата за масова информация като предизвикателство и предпоставка за по-приобщаващи общества към мигранти и бежанци.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
10.12.2019 г.
Център за развитие на човешките ресурси, национална агенция по програма „Еразъм+“ в България организира „Годишна среща на акредитираните организации по доброволчески проекти“, която се осъществи в София, на 10 декември 2019г.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
09.12.2019 г.
В периода 03-09 декември 2019 в Сараево се проведе втори Модул по проект „Спортна дипломатическа академия“, който събра 80 спортни администратори, треньори и доброволци от 4 държави. В рамките на пилотна програма за мобилност в сферата на спорта бяха финансирани 7 инициативи през 2018 година, като дипломатическата академия е приносът на страната ни към целенасоченото развитие на човешкия капацитет в спорта, който Европейската комисия започва да подкрепя усилено. Общият бюджет на тази покана за представяне на проектни предложения беше на обща стойност 1,2 милиона EUR. Поканата имаше за цел да допринесе за развитието на спортните организации чрез подпомагане на мобилността с учебна цел на техния персонал. Обменът на хора, идеи и добри практики може да бъде от полза за хората, за техните организации и за спорта и обществото като цяло и ще залегне като един от основните приоритети на програма “Еразъм+“ в нейната спортна част след 2020 година, когато се очаква и удвояване на бюджета. Пълна информация за селекцията е налична на страницата на Европейската комисия: https://ec.europa.eu/sport/news/2018/results-published-call-proposals-exchanges-and-mobility-sport_en.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
05.12.2019 г.
На 04. и 05. декември 2019 година в град Брюксел, Белгия се проведе за трета поредна година среща под името: Erasmus+ Sport Cluster Meeting на тема “Ролята на спорта в образованието: насърчаване на развитието на уменията и перспективи в двойната кариера”. Срещата беше организирана съвместно от Европейската комисия и Изпълнителната агенция за образование, аудиовизия и култура (EACEA). Тази среща даде възможност за наблюдение на изпълнението на финансираните проекти, събиране на информация за най-добрите практики, идентифициране на подходящи резултати от избраните проекти по програма Eразъм+ Спорт от 2014 г. до днес. Третата среща на E+ Sport Cluster беше фокусирана върху насърчаването на образованието, в и чрез спорта, със специален акцент върху развитието на уменията, както и да подпомогне прилагането на Насоките на ЕС за двойни кариери на спортистите. Клъстерните срещи са включени в годишната дейност в работния план за спорт. Целта на срещата беше също така да затвърди наученото. Добрите практики, идентифицирани сред проектите, да могат да бъдат използвани като основа за ново поколение спортни предложения и нови одобрени проекти.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
03.12.2019 г.
В периода 02-03 декември 2019, в Будапеща, Унгария се проведе първа среща по проект "Integr-Action Through ETS" (IATETS) - 24-месечно стратегическо партньорство, насочено към създаването на нови възможности за образование и лична реализация за възрастни европейци в неравностойно положение, засегнати от увреждане, чрез предоставяне на образователни формати и методи на персонализирано обучение, основани на Обучение чрез спорт (ОЧС).
ВИЖ ПОВЕЧЕ
02.12.2019 г.
В периода 28 ноември – 02 декември 2019 в Будапеща, Унгария се проведе международно обучение по проекта “Добро Управление в Спорта”, което събра 36 представители на спортни клубове и организации от 7 европейски държави. По време на трите обучителни дни, участниците преминаха през интерактивни обучителни модули в сферата на доброто управление и по-специално: значение и необходимост от добро управление в спорта, добри практики, онлайн присъствие и прозрачност на спортните организации, финансова прозрачност и интегритет в спорта. През втория ден се проведе конференция на високо равнище с участието европейския комисар Тибор Наврачич с ресор образование, култура, младеж и спорт. В последния ден от мандата си комисар Наврачич сподели постиженията от своят мандат и вдъхнови участниците да бъдат посланици на спорта и физическата активност в Европа. Проект „Добро управление в спорта“ #GoodGovernanceSport, който „Асоциация за развитие на българския спорт“ координира за период от 30 месеца има за цел да предостави анализи и конкретни инструменти за подобряване на управленските процеси в сферата на спорта. В конференцията взеха участие държавният секретар на спорта в Унгария, Унгарската училищна спортна федерация, Федерация Спорт за всички - Унгария и професионални спортисти, които преставиха своята гледна точка по темата за доброто управление в спорта.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
28.11.2019 г.
Кога: 02.05.2020 – 09.05.2020
Къде: Измир, Турция
Участници: 4 участници от всяка държава на възраст 16-25 години и 1 лидер, без възрастово ограничение
Държави: България, Турция, Испания, Словакия, Латвия, Румъния и Малта
ВИЖ ПОВЕЧЕ
28.11.2019 г.
На 28 ноември 2019 г., в София, България се проведе финална среща по проект „Building healthy Communities, changing opportunities“. Стратегическо партньорство между пет организации от България, Испания, Полша, Кипър и Италия, като един от партньорите е „Асоциация за развитие на българския спорт“, разработи наръчник с добри практики и инструменти за „Обучение чрез спорт“ - инструмент, който да се използва при работата с младежи, с добавена полезна информация за средата във всяка партньорска държава. В срещата, от името на „Асоциация за развитие на българския спорт“, взе участие Ивайло Здравков – член на УС на Асоциацията. По време на срещата партньорите обсъдиха дейностите по проекта и възможностите за задълбочаване на партньорството в сферата на младежта.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
28.11.2019 г.
Втората дейност по изграждане на капацитет, в рамките на проект Bocce together, active forever, включваща семинар за обучение на инструктори и турнир по боче се проведе в Будапеща, Унгария, в периода 27 - 29 ноември 2019. Основната цел на проекта е да популяризира традиционния спорт боче, който е популярен в Хърватска, но не толкова разпространен в Унгария и България, които са партньори по проекта. Целта на дейността по изграждане на капацитет (семинар и турнир по боче) във всяка една държава участник по проекта, е да насърчи хората от всички възрасти и полове да се занимават с развлекателна дейност, която е достъпна за всички, да ги научи на техниките на боче и да популяризира традиционните спортове и игри. В обучението, което се проведе в Унгария, участие взеха спортни треньори и социални работници от цялата страна, които имаха възможност да преминат през теоретично и практическо обучение, водено от хърватски специалисти по боче. На 28 ноември участниците по проекта проведоха практическо обучение по време на турнир, в който взеха участие ученици на възраст между 11 и 12 години , които имаха възможност да се забавляват с този нов за тях спорт.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
28.11.2019 г.
"Integr-Action Through ETS" (IATETS) е 24-месечно стратегическо партньорство, насочено към създаването на нови възможности за образование и лична реализация за възрастни европейци в неравностойно положение, засегнати от увреждане, чрез предоставяне на образователни формати и методи на персонализирано обучение, основани на Обучение чрез спорт (ОЧС).
ВИЖ ПОВЕЧЕ
27.11.2019 г.
Днес 27.11.2019 г., „Асоциация за развитие на българския спорт“, организира популяризиращо събитие по проект „Физическите упражнения като средство за превенция и възстановяване от хронични заболявания“ /ПРЕВЕНТ/, по време на което физиотерапевти и кинезитерапевти имаха възможност да се запознаят с целите и задачите на проекта. По време на срещата беше представена иновативна практика, която правителството във Великобритания прилага от няколко години – предписване на физическа активности и спорт от страна на здравните специалисти като инструмент за превенция и подобряване на начина на живот на пациенти с различни заболявания. Практиката е налична на интернет страницата https://movingmedicine.ac.uk, като инициативата е финансирана и подкрепена от министерство на здравеопазването на Великобритания.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
27.11.2019 г.
В периода 24.11.2019 - 27.11.2019 в гр. Сасари, Италия се проведете втора международна среща по проекта "Winter Sport is Coming". Представители на Асоциация за развитие на българския спорт бяха Константин Занков-член на УС, Борислава Йорданова и Никола Гударовски-специалисти ски спортове и доброволци в организацията.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
24.11.2019 г.
В периода 17.11.2019 - 23.11.2019 в Плочк, Полша се проведе трета международна среща и обучение на учители по физическо възпитание и спорт по проект “Sports Against Bullying” /Спорт срещу тормоза в училищата/. В събитието участваха представители на шест партньорски организации, като Асоциация за развитие на българския спорт беше представлявана от Ивайло Здравков и Константин Занков, членове на УС на организацията и трима учители по физическо възпитание и спорт от България.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
22.11.2019 г.
В периода 20-22 ноември 2019, в Лодз, Полша се проведе финална среща и конференция по стратегическото партньорство в сферата на младежта „Академия за Младежки Работници“. Проектът се реализира съвместно между България, Полша, Испания и Македония, които разработиха полезни и адекватни за динамичното развитие на младите хора инструменти. В срещата, от името на „Асоциация за развитие на българския спорт“, взеха участие Константин Занков и Ивайло Здравков – членове на УС на Асоциацията. По време на срещата партньорите обсъдиха дейностите по проекта и възможностите за задълбочаване на партньорството в сферата на младежта.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
19.11.2019 г.
В периода 11 – 19 ноември 2019, в Сюйдад дел Есте, Парагвай се проведе младежки обмен в сферата на здравословния начин на живот и физическата активност сред младите хора, в който взеха участие младежи от България, Италия, Парагвай и Перу. Дейността се проведе в рамките на проект "HEalth Practices for Own Self-Improvement" (HEPOSI), съ-финансиран по програма Еразъм+ на Европейския съюз и в рамките на седем работни дни, участниците работиха върху Наръчник "Healthy Sensitive Youth", очертаващ методите, използвани в дейностите на проекта и фокусиран върху здравословен начин на живот на младежите от участващите държави. По време на обучението, младежите имаха възможност да посетят местни обучителни центрове и спортни клубове и да обменят опит как функционират, както и бяха посетени от представители на местната власт, неправителствени организации и университети в Парагвай, с които имаха възможност да дискутират актуални за тях предизвикателства и проблеми.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
16.11.2019 г.
Проект Добро управление в спорта представен на Втори международен научен конгрес „Приложни науки в спорта“, съвместно с Първи балкански конгрес „Физическо възпитание, спорт, здраве“ в НСА «Васил Левски».
ВИЖ ПОВЕЧЕ
16.11.2019 г.
Трета последна международна среща по проект „EGPIS2 - Еncouraging Girls Participation In Sport“ се проведе в Рим, Италия в периода 12-16 ноември 2019 г. Участници от Швеция, Чехия, Великобритания, Италия, Турция, Португалия, Кипър и България обсъдиха и анализираха пречките и предизвикателствата, които ограничават достъпа на момичета между 11-17 години да участват в спортни занимания. От страна на „Асоциация за развитие на българския спорт“ в срещата взеха участие Калинка Гударовска и Ивайло Здравков - членове на УС на Асоциацията. По време на срещата бяха обсъдени дейностите, които бяха реализирани в рамките на проекта, ролята на момчетата и момичетата в практикуването на спортни занимания, както и възможностите за ползване на спорта като средство за социална промяна и подобряване на междукултурния диалог за насърчаване на използването му за постигане на социални постижения.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
13.11.2019 г.
В периода 13-14 ноември 2019 г. в гр. София, България се проведе партньорско обучение „Добро управление в контекста на жизнения цикъл на големите спортни събития - от тръжната процедура до наследството“, съфинансирано от Програма „Еразъм+“ на Европейския съюз и съгласно Работен план на ЕС за спорта 2017-2020.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
09.11.2019 г.
Общата цел на проект Three Points Shot to Health е да планира специални тренировки по баскетбол за деца на възраст между 10 и 16 години. Силата и пъргавината, развита с плиометрична тренировка от най-ранна възраст, трябва да се подкрепят от специално подготвително обучение. Тези упражнения трябва да поддържат мускулите, които най-често се използват в спортове, при които са необходими добър баланс и по-голяма подвижност на ставите. В допълнение към силата, всички връзки, стави и мускули трябва да получат високо ниво на гъвкавост. След време рискът от увреждане ще намалее при укрепване и разтягане на тези части. Разбира се, желанието на младите спортисти да постигнат успех за кратко време, но е по-добре успехът да се забави за сметка на здравето. Младите спортисти не трябва да бъдат изключвани от състезания на високо ниво без да се вземе предвид биологичната им възраст и без да са напълно подготвени физиологично. Специално треньорите, работещи във възрастовия диапазон 10-16 г., са длъжни да получат специално спортно здравно обучение по посочената тема. Това обучение е жизненоважно за здравето на спортистите.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
09.11.2019 г.
Проект “Re(IN)novating Marketing Strategy Across Semi-professional Female Teams” (RINMSASFT) цели засилване на компетенциите на мениджърите на полу-професионални женски спортни отбори чрез процес на повишаване на уменията, свързан с маркетингови, комуникационни и видими стратегии.
ВИЖ ПОВЕЧЕ
08.11.2019 г.
На 8 ноември 2019, в Национална спортна академия „Васил Левски“, се проведе международна среща по проект „Танцувай със здравето“ - #DancingWithHealth, в която взеха участие представители на университети, здравни и изследователски организация от Италия, Холандия, Великобритания и Литва, които обсъдиха постигнатите до момента резултати по проекта и следващите стъпки за прилагане на танцовия протокол в партньорските държави и в Европа.
ВИЖ ПОВЕЧЕ